Mówi się w branży

Jakub Nowiński Jakub Nowiński
Opublikowano: 19.04.2018, w kategorii:

Kwiecień to w branży ubezpieczeniowej wciąż czas podsumowań i nowości. W ostatnich tygodniach dużo mówiło się m.in. na temat nowej ustawy o ubezpieczeniu pracowników sezonowych czy o podsumowaniu wyników sprzedaży ERGO Hestii za 2017 rok. Wielu komentatorów wracało w swoich wypowiedziach do ważnych dla ubezpieczeń wydarzeń, które miały miejsce w ubiegłym roku. Odniesienia do wszystkich tych wątków, a także do innych ciekawych tematów, znajdują się w tym odcinku „Mówi się w branży” – zachęcamy do lektury.

Grzegorz Szatkowski, wiceprezes STU ERGO Hestii ds. finansowych podsumowuje rekordowy wynik ERGO Hestii w 2017:

Rok 2017 był kolejnym rokiem dynamicznego rozwoju w naszym wykonaniu, a osiągnięte wyniki potwierdziły pozycję ERGO Hestii jako wicelidera na rynku ubezpieczeń majątkowych w Polsce.

W kontekście bardzo dobrych wyników cieszy mnie istotna poprawa rentowności widoczna przede wszystkim w ubezpieczeniach komunikacyjnych. W dużym stopniu podnieśliśmy efektywność i obecnie nasz wskaźnik kosztów osiągnął jeden z najniższych poziomów na rynku, co dobrze prognozuje na przyszłość.

Źródło: ERGO HESTIA 

Michał Cieślak poseł z partii Porozumienie, członek sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi na temat nowej formuły zatrudniania obcokrajowców w gospodarstwach rolnych w Polsce, która pozwoli na ich pełne ubezpieczenie w trakcie wykonywanej pracy:

Ustawa przede wszystkim przenosi zatrudnionych w gospodarstwie rolnym z dzisiejszego ubezpieczenia w ZUS do KRUS, a to oznacza, że rolnik zatrudniający pracownika sezonowego będzie za niego odprowadzać składkę ubezpieczeniową do KRUS. Rolnik od takiego pracownika bez względu na wysokość jego wynagrodzenia będzie odprowadzać składkę wypadkową i zdrowotną w wysokości łącznej 174 złotych miesięcznie. To pozwoli w pełni ubezpieczyć pracownika podczas wykonywanych czynności w gospodarstwie rolnym, a wysokość tej stawki nie będzie obciążać gospodarstw rolnych w tak znacznym stopniu, jak ma to miejsce obecnie.

Źródło: Echodnia.eu

Na temat nowej współpracy PZU dzięki, której ich klienci mogą wykupić ubezpieczenie na platformie Allegro mówi Małgorzata Sadurska, członek zarządu PZU SA.:
Podczas styczniowej prezentacji zaktualizowanej strategii PZU ogłosiliśmy nawiązanie współpracy z Allegro. Na początku kwietnia ubezpieczyliśmy pierwszych klientów za pośrednictwem największej platformy handlu elektronicznego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Wkrótce przedstawimy kolejne rozwiązania w ramach naszego partnerstwa. – mówi Małgorzata Sadurska, członek zarządu PZU SA.

Źródło: PZU

Hubert Stoklas, wiceprezes Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego na temat najczęstszych przyczyn braku OC:

Brak polisy OC najczęściej wynika z nieznajomości przepisów i błędnego postępowania nowego właściciela po zakupie auta. Dlatego zwracamy uwagę osób kupujących używany pojazd, że mogą korzystać z OC zbywcy tylko do końca okresu, który widnieje na polisie. Po tej dacie ubezpieczenie to wygasa i nowy właściciel musi wykupić własne OC.

Źródło: Infoportal

Robert Szywalski, D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A. na temat nowej propozycji benefitu pracowniczego w postaci ubezpieczenia ochrony prawnej:

Ubezpieczenia ochrony prawnej mają pod wieloma względami podobny charakter, jak prywatne polisy medyczne, bardzo często oferowane pracownikom w ramach benefitu. Oba produkty zapewniają finansowanie i organizację specjalistycznej pomocy, która poza polisą byłaby dużym wydatkiem. Może zdarzyć się, że oba ubezpieczenia pomogą nam w razie tego samego zdarzenia. Przykładowo, w drodze do pracy będziemy mieć wypadek. Prywatna opieka medyczna pozwoli zadbać o nasze zdrowie i rehabilitację. Z kolei dzięki ubezpieczeniu ochrony prawnej otrzymamy wsparcie prawnika, np. jeżeli zostaniemy oskarżeni o spowodowanie wypadku lub sami jesteśmy jego ofiarą i chcielibyśmy dochodzić swoich praw.

Źródło: Alebank

JN

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Jak mówić do klientów?

Jak mówić do klientów?

Rynek ubezpieczeń: Rzecznik Finansowy interweniuje w sprawie Gefiona

Rynek ubezpieczeń: Rzecznik Finansowy interweniuje w sprawie Gefiona

Czat pożądanym kanałem komunikacji z ubezpieczycielem

Czat pożądanym kanałem komunikacji z ubezpieczycielem