Mówi się w branży

Jakub Nowiński Jakub Nowiński
Opublikowano: 19.04.2018, w kategorii:

Kwiecień to w branży ubezpieczeniowej wciąż czas podsumowań i nowości. W ostatnich tygodniach dużo mówiło się m.in. na temat nowej ustawy o ubezpieczeniu pracowników sezonowych czy o podsumowaniu wyników sprzedaży ERGO Hestii za 2017 rok. Wielu komentatorów wracało w swoich wypowiedziach do ważnych dla ubezpieczeń wydarzeń, które miały miejsce w ubiegłym roku. Odniesienia do wszystkich tych wątków, a także do innych ciekawych tematów, znajdują się w tym odcinku „Mówi się w branży” – zachęcamy do lektury.

Grzegorz Szatkowski, wiceprezes STU ERGO Hestii ds. finansowych podsumowuje rekordowy wynik ERGO Hestii w 2017:

Rok 2017 był kolejnym rokiem dynamicznego rozwoju w naszym wykonaniu, a osiągnięte wyniki potwierdziły pozycję ERGO Hestii jako wicelidera na rynku ubezpieczeń majątkowych w Polsce.

W kontekście bardzo dobrych wyników cieszy mnie istotna poprawa rentowności widoczna przede wszystkim w ubezpieczeniach komunikacyjnych. W dużym stopniu podnieśliśmy efektywność i obecnie nasz wskaźnik kosztów osiągnął jeden z najniższych poziomów na rynku, co dobrze prognozuje na przyszłość.

Źródło: ERGO HESTIA 

Michał Cieślak poseł z partii Porozumienie, członek sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi na temat nowej formuły zatrudniania obcokrajowców w gospodarstwach rolnych w Polsce, która pozwoli na ich pełne ubezpieczenie w trakcie wykonywanej pracy:

Ustawa przede wszystkim przenosi zatrudnionych w gospodarstwie rolnym z dzisiejszego ubezpieczenia w ZUS do KRUS, a to oznacza, że rolnik zatrudniający pracownika sezonowego będzie za niego odprowadzać składkę ubezpieczeniową do KRUS. Rolnik od takiego pracownika bez względu na wysokość jego wynagrodzenia będzie odprowadzać składkę wypadkową i zdrowotną w wysokości łącznej 174 złotych miesięcznie. To pozwoli w pełni ubezpieczyć pracownika podczas wykonywanych czynności w gospodarstwie rolnym, a wysokość tej stawki nie będzie obciążać gospodarstw rolnych w tak znacznym stopniu, jak ma to miejsce obecnie.

Źródło: Echodnia.eu

Na temat nowej współpracy PZU dzięki, której ich klienci mogą wykupić ubezpieczenie na platformie Allegro mówi Małgorzata Sadurska, członek zarządu PZU SA.:
Podczas styczniowej prezentacji zaktualizowanej strategii PZU ogłosiliśmy nawiązanie współpracy z Allegro. Na początku kwietnia ubezpieczyliśmy pierwszych klientów za pośrednictwem największej platformy handlu elektronicznego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Wkrótce przedstawimy kolejne rozwiązania w ramach naszego partnerstwa. – mówi Małgorzata Sadurska, członek zarządu PZU SA.

Źródło: PZU

Hubert Stoklas, wiceprezes Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego na temat najczęstszych przyczyn braku OC:

Brak polisy OC najczęściej wynika z nieznajomości przepisów i błędnego postępowania nowego właściciela po zakupie auta. Dlatego zwracamy uwagę osób kupujących używany pojazd, że mogą korzystać z OC zbywcy tylko do końca okresu, który widnieje na polisie. Po tej dacie ubezpieczenie to wygasa i nowy właściciel musi wykupić własne OC.

Źródło: Infoportal

Robert Szywalski, D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A. na temat nowej propozycji benefitu pracowniczego w postaci ubezpieczenia ochrony prawnej:

Ubezpieczenia ochrony prawnej mają pod wieloma względami podobny charakter, jak prywatne polisy medyczne, bardzo często oferowane pracownikom w ramach benefitu. Oba produkty zapewniają finansowanie i organizację specjalistycznej pomocy, która poza polisą byłaby dużym wydatkiem. Może zdarzyć się, że oba ubezpieczenia pomogą nam w razie tego samego zdarzenia. Przykładowo, w drodze do pracy będziemy mieć wypadek. Prywatna opieka medyczna pozwoli zadbać o nasze zdrowie i rehabilitację. Z kolei dzięki ubezpieczeniu ochrony prawnej otrzymamy wsparcie prawnika, np. jeżeli zostaniemy oskarżeni o spowodowanie wypadku lub sami jesteśmy jego ofiarą i chcielibyśmy dochodzić swoich praw.

Źródło: Alebank

JN

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

World Insurance Report 2016. Ubezpieczenia, a Internet

World Insurance Report 2016. Ubezpieczenia, a Internet

3… 2… 1… No to RODO!

3… 2… 1… No to RODO!

Tanieją polisy OC, ale to nie powód do radości

Tanieją polisy OC, ale to nie powód do radości