Na czym polega praca rzeczoznawcy samochodowego?

Zgłaszając szkodę do ubezpieczyciela, bez względu na to czy masz jedynie obowiązkowe ubezpieczenie samochodu, czy posiadasz również autocasco, możesz zostać poproszony o spotkanie z rzeczoznawcą. Wydawane przez niego opinie są niezwykle ważnym elementem procesu postępowania odszkodowawczego. Do zadań rzeczoznawcy samochodowego należy odtworzenie przebiegu zdarzenia oraz ustalenie rozmiaru powstałych uszkodzeń. Często rzeczoznawcy zajmują się także przygotowaniem ekspertyzy na temat możliwej przyczyny szkody.

 

Przygotowanie profesjonalnych opinii i ocen dotyczących zagadnień motoryzacyjnych zlecane jest nie tylko przez zakłady ubezpieczeniowe. Rzeczoznawcy samochodowi pracują również dla producentów, warsztatów naprawczych, sądów oraz samych użytkowników samochodów. Jeśli jesteś rozczarowany ekspertyzą wykonaną na zlecenie ubezpieczyciela i uważasz, że wysokość wyceny szkód samochodu jest nieadekwatna do rzeczywistej straty, masz możliwość skorzystania z usług niezależnego rzeczoznawcy. Sporządzając dodatkowy kosztorys możesz ubiegać się o jego uznanie przez ubezpieczyciela.

 

Poradnik:

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadzwoń do nas:
801 000 000

Lub wypełnij poniższy formularz, a my odezwiemy się do Ciebie!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Agencja Konsultant Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawa przy Al. Wilanowska 212, zwaną dalej „Agencja Konsultant”, w celach marketingowych, w szczególności w celu nawiązania kontaktu oraz przedstawienia oferty, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U z 2002 r., nr 101 poz. 926 z późn. zm.). Podanie danych jest dobrowolne. Ponadto osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz do ich poprawiania, uzupełniania i uaktualnienia.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Agencja Konsultant oraz podmiotów powiązanym kapitałowo z Agencja Konsultant za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Zobacz również: