Jakie ubezpieczenie wykupić na wyjazd do Tajlandii?

Coraz więcej z nas stać na podróż do Tajlandii. Turystów z Polski przyciągają dobre ceny, piaszczyste plaże, krystalicznie czysta woda i bardzo smaczna kuchnia. Każdy znajdzie w Tajlandii coś dla siebie. Nie można jednak zapomnieć o bezpieczeństwie i na wszelki wypadek warto zakupić ubezpieczenie podróżne do Tajlandii.

Jakie ubezpieczenie turystyczne do Tajlandii wybrać?

Kupując ubezpieczenie na wakacje do Tajlandii należy zwrócić uwagę na konkretne składowe poszczególnych elementów. I tak dobre ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd do Tajlandii powinno zawierać następujące elementy:

  • koszty leczenia (KL) – koszty leczenia w Tajlandii potrafią być niemałe (pobyt w szpitalu to koszt od 200 do 2000 zł dziennie), a zagrożeń jest sporo – np. egzotyczne choroby lub jadowite zwierzęta. Dlatego ubezpieczenie kosztów leczenia (KL) – ubezpieczenie zdrowotne przy wyjeździe za granicę, chroniące nas na wypadek pobytu w szpitalu, skorzystania z pomocy lekarza, transportu medycznego czy zakupu leków i środków opatrunkowych – jest podstawą. Suma gwarantowana kosztów leczenia w ubezpieczeniu kupowanym z myślą o wyprawie do Tajlandii powinna wynosić minimum 30 tysięcy euro.
  • ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – w razie jakiekolwiek zdarzenia powodującego uszczerbek na zdrowiu będziemy mogli liczyć na odszkodowanie, które zrekompensuje nam poniesione straty i cierpienie. Będzie ono stanowiło określony procent sumy gwarantowanej, a jego wysokość zależy od poniesionego uszczerbku, np. 3% za złamanie nogi albo 30% za pobyt w szpitalu.
  • ubezpieczenie bagażu – chodzenie w Tajlandii po zmroku i nieznanym terenie bywa niebezpieczne, dlatego warto wykupić ochronę na wypadek kradzieży, zgubienia lub zniszczenia naszych rzeczy osobistych. W razie ich utraty możemy otrzymać częściowy lub całkowity zwrot ich wartości. 
  • ubezpieczenie OC (od odpowiedzialności w życiu prywatnym) – jeśli zniszczymy nieumyślnie własność osoby trzeciej albo doprowadzimy do uszkodzenia jej ciała, odszkodowanie zapłaci za nas ubezpieczyciel do wysokości określonej sumy ubezpieczenia.

Jeśli planujemy specyficzne aktywności, np. nurkowanie czy surfing, powinniśmy pomyśleć o rozszerzeniu ochrony ubezpieczeniowej o uprawianie sportów podwyższonego ryzyka bądź ekstremalnych. Podobnie, jeśli używany przez nas sprzęt (np. do nurkowania) jest drogi, należy wykupić dla niego specjalistyczną ochronę sprzętu sportowego.

Ile kosztuje ubezpieczenie do Tajlandii?

Najlepsze ubezpieczenie do Tajlandii wcale nie musi być drogie. Polisę z podstawowym zakresem można znaleźć już od zaledwie kilku złotych za dzień ochrony dla jednej osoby. Jego dokładna wysokość zależy od wyżej omawianego zakresu i sumy gwarantowanej. Często oferowane są różne pakiety i dodatki. Zakres i cenę ubezpieczenia turystycznego do Tajlandii można porównać w kalkulatorze on-line na stronie Superpolisa.pl.