Czym jest kanał direct?

Kanał direct oznacza możliwość ubezpieczenia się za pośrednictwem internetu lub telefonu. Umowy ubezpieczeniowe zawierane tą drogą potrafią być tańsze niż u stacjonarnych oddziałach ubezpieczycieli. Decydując się na zakup polisy w systemie direct zaoszczędzić można także czas, ponieważ zawarcie umowy następuje bez konieczności wychodzenia z domu. Różnica pomiędzy ubezpieczeniem nabytym tradycyjnie w biurze u agenta, a ubezpieczeniem kupionym przez telefon lub internet polega jedynie na odmiennych kanałach sprzedaży. Sam produkt, zakres świadczeń i odpowiedzialność ubezpieczyciela jest w obu przypadkach taki sam.

 

Wygoda i łatwość zawierania umów ubezpieczeniowych przez telefon i internet sprawią, że kanał direct staje się w Polsce coraz popularniejszy. Najczęściej kupujemy w ten sposób ubezpieczenia komunikacyjne szczególnie OC samochodu, w przypadku którego warunki umowy w każdym towarzystwie są takie same. Warto również wiedzieć, że z zasad zawierania transakcji na odległość wynika, że umowę zawartą w systemie direct można wypowiedzieć w terminie 30 dni od momentu jej podpisania. Rezygnując z takiej umowy liczyć się trzeba z kosztami ubezpieczenia za okres, w którym faktycznie korzystaliśmy z ochrony.

 

Ubezpieczenia przez internet oraz telefon dostępne są w Superpolisa.pl.

 

Poradnik:

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadzwoń do nas:
801 000 000

Lub wypełnij poniższy formularz, a my odezwiemy się do Ciebie!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Agencja Konsultant Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawa przy Al. Wilanowska 212, zwaną dalej „Agencja Konsultant”, w celach marketingowych, w szczególności w celu nawiązania kontaktu oraz przedstawienia oferty, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U z 2002 r., nr 101 poz. 926 z późn. zm.). Podanie danych jest dobrowolne. Ponadto osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz do ich poprawiania, uzupełniania i uaktualnienia.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Agencja Konsultant oraz podmiotów powiązanym kapitałowo z Agencja Konsultant za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Zobacz również: