Jak i gdzie ubezpieczyć telefon?

Współcześnie telefon jest nieodłącznym gadżetem każdego z nas. Nic więc dziwnego, że ubezpieczenie telefonu, a zwłaszcza ubezpieczenie smartfona cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W przypadku droższych modeli szczególnie ważne okazuje się ubezpieczenie wyświetlacza.

Gdzie ubezpieczyć telefon?

Jeśli chcemy się na nie zdecydować to powinniśmy wiedzieć, gdzie kupić ubezpieczenie telefonu. Ubezpieczenia telefonów oferują przede wszystkim telekomy, czyli sieci komórkowe. Kupując aparat telefoniczny w abonamencie możemy wykupić dodatkowe ubezpieczenie telefonu, które ma zagwarantować użytkownikowi darmową naprawę lub otrzymanie nowego sprzętu, w sytuacji gdyby doszło do jakiegoś wypadku. W takiej sytuacji ubezpieczenie telefonu następuje po podpisaniu umowy. Jeżeli nie kupujemy telefonu w abonamencie, możemy również zdecydować się na ubezpieczenie telefonu na kartę.

W przypadku ubezpieczenia telefonu poza siecią, ubezpieczenia telefonu dla firm lub ubezpieczenia telefonu dla osób fizycznych możemy również dokonać ubezpieczenia dla telefonu poprzez towarzystwa ubezpieczeniowe, które mają w ofercie tego rodzaju polisy. Innym rozwiązaniem jest dokupienie rozszerzonej gwarancji do zakupionego telefonu lub prywatne ubezpieczenie telefonu, czyli indywidualne ubezpieczenie telefonu w elektromarkecie. Decydując się na ubezpieczenie telefonu w firmie ubezpieczeniowej, powinniśmy rozważyć różne oferty. Niektóre podmioty umożliwiają ubezpieczenie telefonu na raty.

Zastanawiając się, gdzie najlepiej kupić ubezpieczenie telefonu, powinniśmy wziąć pod uwagę różne opcje. Ważnym wyznacznikiem jest cena ubezpieczenia telefonu. Jeśli zależy nam, by kupić ubezpieczenie telefonu najtaniej lub nie możemy się zdecydować, czy w ogóle czy warto brać ubezpieczenie telefonu, powinniśmy sprawdzić kalkulator ubezpieczeń telefonu oraz poznać opinie dotychczasowych użytkowników danego ubezpieczenia.

Kiedy można ubezpieczyć telefon?

Telefon możemy tak naprawdę ubezpieczyć w każdej chwili. Decydując się na ubezpieczenie telefonu komórkowego warto wiedzieć, że wysokość odszkodowania jest uzależniona od czasu, tzn. jak długo użytkujemy naszego smartfona. Kupując ubezpieczenie telefonu po zakupie możemy być spokojni, że w razie uszkodzenia, otrzymamy całkowitą wartość telefonu. Niezwłoczne ubezpieczenie zakupionego telefonu pozwoli nam ubiegać się w procesie odszkodowawczym o pełną kwotę ubezpieczenia. Zupełnie inaczej będzie natomiast wyglądało ubezpieczenie telefonu po roku od zakupu. Ubezpieczenie używanego telefonu będzie uwzględniało utratę jego wartości. Oznacza to, że w momencie podpisania umowy, ubezpieczyciel odniesie się do aktualnej wartości sprzętu.

Ile kosztuje ubezpieczenie telefonu?

Koszt ubezpieczenia telefonu w znacznej mierze zależy nie tylko od wybranego modelu, ale i zakresu ochrony czy stanu ubezpieczanego sprzętu. 

Wraz z czasem, jaki użytkujemy telefon, następuje utrata wartości, którą ubezpieczyciel bierze pod uwagę przy wypłacie odszkodowania. Zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę, warto zapoznać się z zapisami zawartymi w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Wśród najchętniej kupowanych tego rodzaju polis znajdują się: ubezpieczenie telefonu od kradzieży (lub inaczej ubezpieczenie telefonu na kradzież), ubezpieczenie telefonu od zniszczenia, ubezpieczenie telefonu od upadku, ubezpieczenie telefonu od uszkodzeń mechanicznych, ubezpieczenie przed zalaniem oraz ubezpieczenie ekranu telefonu. Specjalnymi warunkami może charakteryzować się to ostatnie – ubezpieczenie telefonu od zbicia szybki, które może figurować także jako ubezpieczenie telefonu od stłuczenia. Pragnąc zapewnić ubezpieczenie telefonu dziecka, warto wybrać ubezpieczenie telefonu od zgubienia, ubezpieczenie telefonu od uszkodzenia albo ubezpieczenie telefonu od przypadkowego uszkodzenia czy ubezpieczenie telefonu od rozbicia.

Jak wykupić ubezpieczenie telefonu?

Ubezpieczenie telefonu możemy kupić wraz z zakupem nowego sprzętu albo po jakimś czasie jako osobną usługę. Warto jednak pamiętać, że niektóre polisy uwzględniają ograniczenie zakupu telefonu, na przykład do trzech miesięcy po jego zakupie. Istnieją także takie polisy, które oferują ubezpieczenie rocznego telefonu, a nawet ubezpieczenie telefonu po szkodzie, czyli ubezpieczenie telefonu po uszkodzeniu, ubezpieczenie telefonu po upadku a także ubezpieczenie telefonu po gwarancji.

Czy ubezpieczenie telefonu przechodzi na nowego właściciela?

Przejście ubezpieczenia od telefonu na nowego właściciela jest indywidualną kwestią w przypadku każdej oferty.

Jak sprawdzić ubezpieczenie telefonu?

Warto zapoznać się OWU (ogólnymi warunkami ubezpieczenia) dla danej polisy. Ubezpieczenie telefonu warunki lub ubezpieczenie telefonu zasady – ten element umowy podpowie nam, co stanie się z ubezpieczeniem w przypadku, jeśli ubezpieczający sprzeda komuś swój telefon.