Czy bezpośrednia likwidacja szkód jest darmowa?

Bezpośrednia likwidacja szkód pozwala uniknąć uciążliwości przy zgłaszaniu szkody z OC sprawcy wypadku. Ten model postępowania po szkodzie nie tylko ogranicza formalności do minimum, ale także przyspiesza wypłatę świadczeń. I co najważniejsze, bezpośrednią likwidację szkód otrzymamy za darmo. BLS jest to usługa wliczona w cenę OC samochodu.

 

Do niedawna bezpośrednia likwidacja szkód była dodatkiem do umowy OC oferowanym przez zaledwie kilka towarzystw ubezpieczeniowych. W każdej firmie zasady uproszczonej metody postępowania po szkodzie wyglądały nieco inaczej. U niektórych ubezpieczycieli BLS był darmowym dodatkiem, u innych za komfortową likwidację szkód trzeba było dopłacić.

 

Zasady zostały ujednolicone z początkiem kwietnia 2015 roku, kiedy to osiem firm reprezentujących większość rynku OC podpisało porozumienie. Do projektu przygotowanego przez Polską Izbę Ubezpieczeń przystąpiły: Concordia Ubezpieczenia, Ergo Hestia, PZU, UNIQA, Warta, Aviva, Liberty Ubezpieczenia i Gothaer. Od tego czasu bezpośrednia likwidacja szkód jest wliczona w cenę OC i realizowana na identycznych zasadach. Warto również wspomnieć, że docelowo system BLS ma być obligatoryjny dla całego rynku.

 

Poradnik:

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadzwoń do nas:
801 000 000

Lub wypełnij poniższy formularz, a my odezwiemy się do Ciebie!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Agencja Konsultant Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawa przy Al. Wilanowska 212, zwaną dalej „Agencja Konsultant”, w celach marketingowych, w szczególności w celu nawiązania kontaktu oraz przedstawienia oferty, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U z 2002 r., nr 101 poz. 926 z późn. zm.). Podanie danych jest dobrowolne. Ponadto osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz do ich poprawiania, uzupełniania i uaktualnienia.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Agencja Konsultant oraz podmiotów powiązanym kapitałowo z Agencja Konsultant za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Zobacz również: