Jak działa szybka ścieżka likwidacji szkody?

Szybka ścieżka likwidacji szkody to procedura, dzięki której osoba zgłaszająca szkodę w ramach ubezpieczenia OC oraz autocasco może spodziewać się realizacji zgłoszenia z pominięciem czasochłonnych formalności. Pozwala to w bardzo krótkim czasie otrzymać odszkodowanie, wcześniej ograniczając do minimum kontakt z ubezpieczycielem. Szybka ścieżka jest coraz częściej stosowana przez zakłady ubezpieczeń, które zdają sobie sprawę z tego, że ich klientom zależy na jak najsprawniejszej obsłudze. Do swojej oferty tę możliwość wprowadziły m.in. Proama, Ergo Hestia czy PZU.

 

W ramach szybkiej ścieżki likwidowane są przede wszystkim szkody o niewielkiej wartości. To dlatego, że nie są one skomplikowane i wszelkie szczegóły zdarzenia można ustalić nawet podczas jednej rozmowy telefonicznej. W praktyce wygląda to tak, że po szkodzie należy niezwłocznie skontaktować się z ubezpieczycielem (najlepiej telefonicznie lub e-mailowo), przekazać wszelkie informacje na temat zgłaszanej sytuacji, a w przypadku niejasności dosłać np. zdjęcia czy dodatkowe dokumenty. Na podstawie zdobytej w ten sposób wiedzy ubezpieczyciel przygotuje propozycję wysokości odszkodowania, na którą kierowca może się zgodzić lub nie. Cały proces – łącznie z wypłatą pieniędzy – może zostać zamknięty nawet w przeciągu kilku dni.

Poradnik:

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadzwoń do nas:
801 000 000

Lub wypełnij poniższy formularz, a my odezwiemy się do Ciebie!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Agencja Konsultant Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawa przy Al. Wilanowska 212, zwaną dalej „Agencja Konsultant”, w celach marketingowych, w szczególności w celu nawiązania kontaktu oraz przedstawienia oferty, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U z 2002 r., nr 101 poz. 926 z późn. zm.). Podanie danych jest dobrowolne. Ponadto osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz do ich poprawiania, uzupełniania i uaktualnienia.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Agencja Konsultant oraz podmiotów powiązanym kapitałowo z Agencja Konsultant za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Zobacz również: