Jak sprawdzić OC samochodu?

Jesteś osobą poszkodowaną w kolizji i nie wiesz, jak sprawdzić czy pojazd sprawcy ma ważną polisę OC? A może chcesz kupić używane auto i zastanawiasz się jak sprawdzić ubezpieczenie tego samochodu? Podpowiadamy, gdzie znaleźć informację o historii obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu.

Po co sprawdzać?

Informacja o tym, czy ktoś wykupił ubezpieczenie OC stanowi pomoc dla poszkodowanych w wypadkach drogowych. Wiąże się to z przykrym faktem częstego odmawiania okazania swojej polisy OC przez sprawców kolizji. Z możliwości zweryfikowania obowiązkowej polisy równie często korzystają osoby zainteresowane kupnem używanego pojazdu, które pragną upewnić się czy posiada on ważną polisę.

Jak sprawdzić ubezpieczenie sprawcy wypadku?

Wzywanie policji do małej stłuczki nie jest konieczne, ponieważ sam możesz sprawdzić, czy sprawca wypadku ma ważne ubezpieczenie. Dzięki udostępnionej przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny bazie danych, sprawdzenie ubezpieczenia OC zajmie Ci kilka minut. Wchodząc na stronę internetową UFG możesz sprawdzić, czy i gdzie właściciel danego pojazdu ma wykupione OC. Wystarczy wpisać numer rejestracyjny lub VIN auta, którego polisą jesteś zainteresowany, a w przeciągu kilku sekund otrzymasz bezpłatny dostęp do danych o jej ważności. Udostępniana informacja dotyczy tylko wybranego dnia zapytania.

Sprawdzenia ubezpieczenia OC dokonasz pod tym linkiem.

Chcę kupić używany pojazd – jak sprawdzić OC?

Przed zakupem używanego auta kierowcy często zastanawiają się, czy warto i jak sprawdzić OC poprzedniego właściciela. Aby uniknąć kłopotów i wysokich kar, warto upewnić się, czy sprzedający na pewno miał ważne ubezpieczenie. W tym celu również skorzystać można z bazy na stronie UFG. Wystarczy wpisać numer rejestracyjny i w kilka chwil można się przekonać, czy dany samochód, motocykl, autobus a nawet ciągnik, posiada ważna polisę.

Poradnik:

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadzwoń do nas:
801 000 000

Lub wypełnij poniższy formularz, a my odezwiemy się do Ciebie!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Agencja Konsultant Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawa przy Al. Wilanowska 212, zwaną dalej „Agencja Konsultant”, w celach marketingowych, w szczególności w celu nawiązania kontaktu oraz przedstawienia oferty, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U z 2002 r., nr 101 poz. 926 z późn. zm.). Podanie danych jest dobrowolne. Ponadto osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz do ich poprawiania, uzupełniania i uaktualnienia.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Agencja Konsultant oraz podmiotów powiązanym kapitałowo z Agencja Konsultant za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Zobacz również: