Tanie ubezpieczenie OC – mój brat zapłacił mało, czy powinienem kupić polisę u tego samego ubezpieczyciela?

Niekoniecznie. To, że jedna osoba kupiła w jakiejś firmie OC na samochód w przystępnej dla siebie cenie, nie oznacza, że ten sam ubezpieczyciel sprzeda innemu kierowcy polisę na równie atrakcyjnych warunkach. Trzeba pamiętać, że cena OC zależy od wielu czynników, które odwołują się zarówno do profilu właściciela, jak i do jego pojazdu. Towarzystwa ubezpieczeń przy kalkulacji składek biorą pod uwagę te same kryteria, ale przykładają do nich różną wagę, np. młodzi kierowcy mogą spodziewać się, że dostaną zniżkę w You Can Drive, ale już Compensa może mieć lepszą ofertę dla doświadczonych kierowców.

 

Ubezpieczyciele patrzą przede wszystkim na historię szkód kierowcy, jego wiek (młodzi płącą dużo więcej), posiadane przez niego auto (pojemność, rocznika, a nawet kolor!), miejsce rejestracji pojazdu (statystyki szkodowości) czy wykonywany na co dzień zawód. Rozkładając te kryteria na czynniki pierwsze, można by wyszczególnić kilkadziesiąt kategorii, które dla każdego z ubezpieczycieli są istotne w różnym stopniu. Dlatego nie ma gwarancji, że niska cena OC, jaką otrzymał brat czy szwagier w jednym z towarzystw, oznacza atrakcyjną składkę również dla nas. Każdy musi podejść do zakupu OC samochodu na własną rękę.

 

Aby mieć pewność, że kupiło się faktycznie tanie OC, warto skorzystać z możliwości, jakie daje porównywarka ubezpieczeń Superpolisa. Opinie na ten temat są jednoznaczne – sprawdzenie cen u kilku czy kilkunastu ubezpieczycieli daje gwarancję oszczędności nawet kilkuset złotych. To dlatego, że wypełniając jeden formularz otrzymuje się dostęp do kompleksowego porównania ofert i w parę chwil można wybrać najtańsze OC.

 

Poradnik:

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadzwoń do nas:
801 000 000

Lub wypełnij poniższy formularz, a my odezwiemy się do Ciebie!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Agencja Konsultant Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawa przy Al. Wilanowska 212, zwaną dalej „Agencja Konsultant”, w celach marketingowych, w szczególności w celu nawiązania kontaktu oraz przedstawienia oferty, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U z 2002 r., nr 101 poz. 926 z późn. zm.). Podanie danych jest dobrowolne. Ponadto osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz do ich poprawiania, uzupełniania i uaktualnienia.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Agencja Konsultant oraz podmiotów powiązanym kapitałowo z Agencja Konsultant za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Zobacz również: