5. Zawarcie umowy ubezpieczenia

W zależności od wybranej oferty istnieją następujące możliwości zawarcia umowy ubezpieczenia:

  • po kliknięciu w pomocą odnośnika „Kup polisę” umowa finalizowania jest bezpośrednio na stronie Superpolisy (wystarczy jedynie uzupełnić wymagane informacje), a w przypadku niektórych ubezpieczycieli transakcja kończy się na ich firmowej stronie
  • poprzez odnośnik „Kup polisę” przekierowujący na stronę towarzystwa ubezpieczeniowego, gdzie zostanie zakończony proces zakupu polisy,

  • za pośrednictwem infolinii – nasz konsultant oddzwoni we wskazanej przez klienta porze, odpowie na wszystkie pytania i pomoże wybrać najlepszą ofertę.

 

W przypadku ubezpieczeń dobrowolnych zawarcie umowy dokonuje się w momencie opłacenia należnej składki lub po opłaceniu pierwszej raty. Okres ubezpieczenia rozpoczyna się więc od daty zadeklarowanej we wniosku, jednak nie wcześniej niż po opłaceniu należności. W przypadku obowiązkowego ubezpieczenia OC ochrona rozpoczyna się z datą podpisania umowy, a jeśli klient nie zapłaci terminowo, w większości przypadków ubezpieczyciel rozpocznie proces windykacji.

 

Uwaga!

Za moment opłacenia składki uznaje się datę zlecenia przelewu, autoryzacji płatności kartą lub przelewem internetowym (w tych dwóch przypadkach ubezpieczenie może zostać zawarte już w ciągu kilku minut od złożenia wniosku!).

  •  Czasami w przypadku ubezpieczeń AC, np. gdy samochód jest ubezpieczany po raz pierwszy, ochrona rozpocznie się dopiero po dokonaniu oględzin pojazdu.

Zobacz również:

Zapraszamy do kontaktu

Zadzwoń do nas:
583 095 555

Lub wypełnij poniższy formularz, a my odezwiemy się do Ciebie!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Agencja Konsultant Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawa przy Al. Wilanowska 212, zwaną dalej „Agencja Konsultant”, w celach marketingowych, w szczególności w celu nawiązania kontaktu oraz przedstawienia oferty, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U z 2002 r., nr 101 poz. 926 z późn. zm.). Podanie danych jest dobrowolne. Ponadto osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz do ich poprawiania, uzupełniania i uaktualnienia.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Agencja Konsultant oraz podmiotów powiązanym kapitałowo z Agencja Konsultant za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).