W serwisie Superpolisa rolę wniosku pełnią interaktywne formularze ubezpieczeniowe.

Kalkulacja kosztów ubezpieczeń komunikacyjnych, mienia oraz turystycznych przeprowadzana jest na podstawie odpowiadających im formularzy dostępnych bezpośrednio na stronie głównej Superpolisa.pl. Uzupełnianie kolejnych pól nie jest skomplikowane, cały proces zajmuje nie więcej niż 5 minut i jest darmowy.

System nie wymaga rejestracji i podawania szczegółowych danych osobowych. Porównanie kalkulacji można dzięki temu przeprowadzić anonimowo, a wprowadzane do formularzy dane służą ubezpieczycielom wyłącznie do oceny ryzyka.

Alert ikona

Uwaga

Wprowadzane do formularza dane nie mogą zawierać błędów. To konieczne do właściwej oceny ryzyka oraz ustalenia odpowiedniej sumy ubezpieczenia.

W miejscach, które mogą sprawiać trudności zadbaliśmy o ułatwienia, np. wybierając pojazd w katalogu Eurotax użytkownik określa parametry na podstawie, których zawęża wybór pojazdu w Info-Ekspert.

Niektóre towarzystwa do przedstawienia kalkulacji ubezpieczenia wymagają podania danych osobowych. Podczas wyliczenia weryfikują wtedy historię ubezpieczeniową w bazie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Warto podać te dane już na etapie kalkulacji składki. Ubezpieczyciel przy składaniu wniosku ubezpieczeniowego i tak będzie weryfikował wprowadzone dane i ich zgodność z UFG lepiej więc szybciej poznać kalkulację ubezpieczenia już po weryfikacji danych.

 

Dalej

Oblicz składkę i porównaj z innymi Towarzystwami:

Oblicz składkę Znajdź placówkę