Leadenhall

Leadenhall Polska S.A. Lloyd’s Coverholder

02 – 672 Warszawa, Ul. Domaniewska 42

O towarzystwie

Leadenhall Polska S.A. Lloyd’s Coverholder

Leadenhall Polska jest wiodącym Coverholderem rynku Lloyd’s w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Od 10 lat reprezentuje syndykaty Lloyd’s oferując ubezpieczenia asygnowane marką tej najstarszej organizacji ubezpieczeniowej na świecie. Należą do nich zarówno ubezpieczenia osobowe: Drivers Casco, NNW i od Utraty Dochodu oraz specjalistyczne: D&O, Cyber i OC zawodowe.

Leadenhall Polska wpisany jest jako Coverholder Lloyd’s pod nr 109930 CTM i na podstawie specjalnego pełnomocnictwa tzw. Binding Authority Agreement odpowiada w imieniu Lloyd’s za cały proces ubezpieczeniowy od wdrożenia produktu, poprzez ocenę ryzyka i likwidację szkód.

Lloyd’s of London

Rynek Lloyd’s – jak przyjęło się mówić o tej organizacji – działa nieprzerwanie od ponad 325 lat będąc najstarszą instytucją ubezpieczeniową na świecie. Siedziba Lloyd’s znajduje się w samym sercu świata finansów, czyli City of London. Jest to największy rynek ubezpieczeń specjalistycznych i największa tego typu organizacja, zbierająca rocznie ok. 30 mld funtów składki i działająca na terytorium blisko 200 krajów. Poza działalnością bezpośrednią Lloyd’s jest też jednym z największych reasekuratorów przyjmując ryzyko ubezpieczeniowe od innych Ubezpieczycieli. W Polsce działa od 2008 roku. Z dniem 01.03.2019 roku – w związku z planowanym Brexitem – swoją działalność rozpoczęła spółka Lloyd’s Insurance Company S.A. z siedzibą w Brukseli, która jako spółka w 100% zależna od Lloyd’s of London pełni rolę Ubezpieczyciela dla umów ubezpieczenia zawieranych na terytorium Unii Europejskiej. W Polsce Lloyd’s Brussels (nazwa rynkowa) otrzymał notyfikację KNF i działa na terytorium naszego kraju jako oddział zagranicznego ubezpieczyciela.

 

Ubezpieczenia Leadenhall

dostępne w Superpolisie:

Jak zlikwidować szkodę

w Leadenhall?

Wszelkie szkody i roszczenia należy kierować na wskazany adres drogą mailową, telefoniczną bądź poprzez przesłanie drogą tradycyjną:

Leadenhall Polska S.A. Lloyd’s Coverholder
Ul. Domaniewska 42
02 – 672 Warszawa
Telefon: +48 (22) 380 42 40 w godzinach od 9:00 do 17:00 w dni robocze
E-mail: claims@leadenhall.pl

Oblicz składkę i porównaj z innymi Towarzystwami:

Oblicz i kup Znajdź placówkę

Oferta Leadenhall

Sprawdź naszą ofertę Leadenhall. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki.

Ubezpieczenie komunikacyjne