Ubezpieczenia życia

Ubezpieczenia życia i zdrowia to dobrowolne ubezpieczenia, które chronią to, co dla każdego z nas jest najcenniejsze. Przy wyborze, trzeba się zastanowić, czy bardziej korzystne jest przystąpienie do ubezpieczenia grupowego, czy lepiej dopasować ubezpieczenie do swoich potrzeb, decydując się na ubezpieczenie indywidualne.

Szukasz ubezpieczenia dla siebie?

Łatwo i szybko możesz sprawdzić wysokość składki i kupić polisę. Wystarczy odwiedzić najbliższą placówkę lub samodzielnie obliczyć i wybrać najkorzystniejszą dla Ciebie ofertę.

Rodzaje ubezpieczeń:

Grupowe ubezpieczenia na życie

Idealnym rozwiązaniem dla każdego pracodawcy jest wykupienie dla swoich pracowników grupowego ubezpieczenia na życie. Nawet jeżeli pracodawca nie zamierza pokrywać składek za swoich pracowników (np. będą im one potrącane z wypłaty), dzięki temu, że organizuje ubezpieczenie, może dla nich wynegocjować znacznie lepsze warunki niż otrzymaliby indywidualnie. Zaletą takich ubezpieczeń jest brak jakichkolwiek badań medycznych wymaganych przy ubezpieczeniach indywidualnych.
Najczęściej spotykane ubezpieczenie grupowe na życie to ubezpieczenia w zakładach pracy. Ale działają też stowarzyszenia, które umożliwiają przystąpienie do takiego ubezpieczenia także osobom niezatrudnionym. Atutem tego wariantu jest atrakcyjna cena przy jednoczesnej szerokiej ochronie ubezpieczeniowej.

Indywidualne ubezpieczenia na życie

Indywidualne ubezpieczenie na życie to rozwiązanie dla osób, którym zależy na ochronie dobranej indywidualnie do specyficznych potrzeb lub gdy pracodawca nie oferuje ubezpieczeń grupowych. Wybór ubezpieczenia indywidualnego wymaga dogłębnej analizy warunków jakie oferują Ubezpieczyciele, świadczeń, wykluczeń, a także możliwości połączenia ubezpieczenia z funduszem inwestycyjnym lub planem emerytalnym. Przed zakupem ubezpieczenia warto też zapoznać się z definicjami.

Ubezpieczenie NNW

Na rynku dostępny jest szeroki wybór wariantów ubezpieczenia zarówno indywidualnych jak i grupowych. W ramach pakietu NNW znajdują się też świadczenia na wypadek utraty pracy albo zapewnienie opieki nad dziećmi podczas pobytu w szpitalu. Przy wyborze polisy, warto zapoznać się ze wszystkimi wykluczeniami i definicjami, żeby mieć pewność dobrze dobranego zakresu ochrony.

Szkolne ubezpieczenie NNW/ indywidualne ubezpieczenie NNW dla dziecka

Szkolne ubezpieczenia NNW mają bardzo różne zakresy. Przy porównywaniu dostępnych ofert, trzeba zwrócić nie tylko uwagę na różnicę w cenie (te bywają bardzo małe), ale przede wszystkim na wysokość sumy ubezpieczenia (np. za trwały uszczerbek na zdrowiu). Porównać trzeba też koniecznie tabele procentowego uszczerbku na zdrowiu wskutek nieszczęśliwego wypadku. Nie są one jednakowe, złamanie nogi może wahać się od 5% do 15% sumy ubezpieczenia.

Ubezpieczenia zdrowotne

Ubezpieczenia zdrowotne dostępne są samodzielnie lub w pakietach z różnymi wariantami ubezpieczeń na życie. Mają one zapewniać dostęp do prywatnej opieki medycznej i rekompensować wszelkie niedogodności związane z leczeniem w NFZ. Przed zakupem oprócz ceny warto sprawdzić, czy nasze ubezpieczenie pokrywa organizację kosztów wizyty domowej oraz listę placówek w jakich można korzystać z pomocy lekarzy. Kluczowa jest też lista specjalistów i zakres badań jaki będzie pokrywany z ubezpieczenia.

Ubezpieczyciele oferujący ubezpieczenia życia

  • PZU
  • Ergo Hestia
  • Warta
  • Generali
  • Leadenhall
  • AXA Ubezpieczenia TUiR SA
  • Interrisk
  • Compensa
  • Uniqa
  • INTER Polska