Czy mogę kupić ubezpieczenie OC na raty?

Dla młodych kierowców oraz osób, którym w ostatnim czasie przydarzył się wypadek drogowy zakup polisy komunikacyjne może oznaczać spory wydatek. Jednak bez względu na wynik przeprowadzonej kalkulacji i zakres cenowy proponowanego nam ubezpieczenie OC, ochrona jest obowiązkowa i trzeba je wykupić. Gdy jednorazowa opłata zbytnio obciąży domowy budżet, warto rozważyć możliwość skorzystania z ratalnego systemu, który umożliwi bezproblemowe opłacenie składki lub nawet pozwoli zdecydować się na szerszy zakres ubezpieczenia komunikacyjnego.

 

W większości towarzystw możliwość rozłożenia płatności zależy od zakresu polisy, a niekiedy za ubezpieczenia dodatkowe (takie jak NNW i assistance) w ogóle nie można skorzystać z rat. Standardowo możliwa jest podzielenie płatność w dwie, bądź czterech części (znaleźć można również model trzech rat dostępny w ofercie Allianz), do których ubezpieczyciele doliczają nawet 15% ceny. W www.superpolisa.pl wykorzystujemy sprawdzony system Smart11. Oznacza to, że możesz skorzystać rzadko oferowanych przez ubezpieczycieli 11 niskich miesięcznych rat. To wygodne i niedrogie rozwiązanie dotyczy ubezpieczenia o dowolnym zakresie oferowanego przez każde dostępne w naszej ofercie towarzystwo.

 

Niezbędne informacje o płatności ratalnej otrzymasz w momencie zakupu polisy. Wszystkich formalności dokonuje się przy podpisywaniu umowy ubezpieczenia. Pierwszą składkę zapłacisz dopiero po 20 lub nawet 30 dniach po zawarciu umowy. A płatność za ostatnią ratę uregulujesz mniej więcej miesiąc przed końcem ubezpieczenia.