Jak wypowiedzieć umowę OC?

Zastanawiasz się jak napisać rezygnację z ubezpieczenia OC? Oto kilka porad jak skutecznie wypowiedzieć umowę OC samochodu.

Jeśli zdecydowałeś się na rezygnację z dotychczasowego ubezpieczenia musisz pamiętać, że nie wystarczy wykupić OC u innego ubezpieczyciela. Przede wszystkim należy skutecznie wypowiedzieć umowę OC samochodu. Pamiętaj, że wypowiedzenie umowy OC można złożyć w określonych przypadkach, przestrzegając terminów i składając odpowiedni wniosek. Więcej porad na temat tego czy i kiedy możesz zrezygnować z OC i przejść do innej firmy znajdziesz tutaj.

Jak napisać rezygnację z ubezpieczenia OC?

Nawet najmniejszy błąd lub spóźnienie się z wypowiedzeniem ubezpieczenia skutkuje automatycznym odnowieniem polisy, co zmusza kierowcę do zapłacenia podanej przez dotychczasowego ubezpieczyciela składki. Dlatego też warto wiedzieć, że wzór wypowiedzenia umowy OC powinien zawierać kilka podstawowych informacji, m.in.:

– markę oraz numer rejestracyjny pojazdu,

– nazwę towarzystwa ubezpieczeń,

– okres na jaki została zawarta polisa,

– serię i numer polisy,

– klauzulę: „Zgodnie z art. 28 ust. 1 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK wypowiadam powyższą umowę z zachowaniem terminu ustawowego”,

– oraz własnoręczny podpis.

Należy jednak pamiętać, że treść wypowiedzenia będzie się nieco różnić w zależności od przyczyny i okoliczności składania wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC. Aby nie popełnić błędu wystarczy znaleźć odpowiedni wzór wypowiedzenia OC.

Wypowiedzenie OC – wzór

Wzór wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC komunikacyjnego może być przydatny w przypadku nabycia pojazdu lub zmiany zakładu ubezpieczeń. Wzory przydatnych pism znajdują się na stronie Rzecznika Finansowego pod adresem: http://rzu.gov.pl/serwis-prawny/wzory-pism.

Poradnik:

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadzwoń do nas:
801 000 000

Lub wypełnij poniższy formularz, a my odezwiemy się do Ciebie!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Agencja Konsultant Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawa przy Al. Wilanowska 212, zwaną dalej „Agencja Konsultant”, w celach marketingowych, w szczególności w celu nawiązania kontaktu oraz przedstawienia oferty, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U z 2002 r., nr 101 poz. 926 z późn. zm.). Podanie danych jest dobrowolne. Ponadto osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz do ich poprawiania, uzupełniania i uaktualnienia.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Agencja Konsultant oraz podmiotów powiązanym kapitałowo z Agencja Konsultant za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Zobacz również: