Dostępne w Superpolisie formy płatności są zgodne z wymogami poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Możliwe jest więc dokonanie płatności za pośrednictwem:

  • przelewu tradycyjnego,
  • przelewu on-line,
  • karty płatniczej lub kredytowej,
  • poprzez przekierowanie na stronę towarzystwa ubezpieczeniowego.

Przelew tradycyjny

Jest to forma płatność dopuszczana przez większość ubezpieczycieli. Numer rachunku bankowego do wpłaty podawany jest na dokumentach potwierdzających zawarcie umowy ubezpieczenia - na polisie lub oddzielnym kwitariuszu do opłaty. Przelewu korzystając z podanego numeru konta można dokonać przez internet, w banku lub na poczcie.

Przelew on-line

Dla niektórych propozycji płatności można również dokonywać wolnymi od dodatkowych opłat przelewami elektronicznymi, realizowanymi za pomocą serwisów – PayByNet oraz eCard czy DotPay. Płatność on-line jest możliwa bezpośrednio ze strony Superpolisy lub poprzez skorzystanie z przesłanego na adres e-mail linku do zapłaty.

Karta płatnicza/kredytowa

Część linków do zapłaty i zakupów przez stronę Superpolisa ma opcję "Karta". Po naciśnięciu przycisku „Karta” kupujący przekierowywany jest na stronę firmy pośredniczącej, np. eCard, która odpowiada za internetową autoryzację płatności realizowanych kartami Visa, MasterCard, Maestro oraz American Express. Należność pobierana jest na końcu procesu składania wniosku o ubezpieczenie. W przypadku odmowy autoryzacji transakcji możliwa jest nieodpłatnie zmiana formy płatności.

Alert ikona

Uwaga

Wprowadzone na potrzeby uregulowania należności dane karty wykorzystywane są jednorazowo i nie są zapisywane ani w firmie eCard, ani w Superpolisie. Użycie karty płatniczej jest wolne od dodatkowych opłat. Więcej o bezpieczeństwie płatności internetowych można przeczytać na stronie eCard.

Płatności dokonywane za pośrednictwem strony towarzystwa ubezpieczeniowego

Wymogiem niektórych ubezpieczycieli jest dokonanie płatności za pośrednictwem ich własnych portali. W takiej sytuacji kupujący jest automatycznie przekierowywany na stronę internetową ubezpieczyciela. Przed dokonaniem płatności zalecamy dokładne zapoznanie się z regulaminem danego serwisu oraz dostępnymi w nim metodami płatności.

Dalej

Oblicz składkę i porównaj z innymi Towarzystwami:

Oblicz składkę Znajdź placówkę