Wypowiedzenie umowy OC i AC

Aby zrezygnować z dotychczasowego ubezpieczyciela, nie wystarczy podpisanie nowej umowy OC z innym towarzystwem. Trzeba skutecznie wypowiedzieć dotychczasową polisę. Prawo do wypowiedzenia istnieje przez cały okres trwania polisy, jednak należy to zrobić najpóźniej dzień przed upływem trwania okresu ochrony, bo w przeciwnym razie polisa zostanie automatycznie przedłużona na następny okres ubezpieczeniowy. Niezależnie od terminu, wypowiadając umowę należy się upewnić, że zawarta w innym towarzystwie polisa OC jest już ważna – zarejestrowany pojazd nie może przecież pozostawać bez ubezpieczenia!

 

W przypadku kradzieży lub złomowania pojazdu, auto należy wyrejestrować w odpowiednim urzędzie, a dokument to potwierdzający należy przekazać ubezpieczycielowi, w którym wykupione było OC. Umowa zostaje wówczas rozwiązana, a kierowca może liczyć na zwrot pieniędzy za niewykorzystany okres ubezpieczenia.

 

Uwaga!

Jeżeli w czasie trwania ochrony ubezpieczeniowej dochodzi do zakupu pojazdu, nowy właściciel ma prawo wypowiedzieć umowę w dowolnym momencie od dnia zakupu do końca trwania okresu ochrony w ramach OC.

 

W przypadku ubezpieczeń AC można odstąpić od umowy pod warunkiem, że polisa została kupiona na okres dłuższy niż 6 miesięcy. W takiej sytuacji właściciel pojazdu ma 30 dni na złożenie oświadczenia o rezygnacji z ochrony (przedsiębiorców obowiązuje z reguły termin 7-dniowy). Rozwiązanie umowy nie znosi z kierowcy obowiązku zapłaty składki za okres, w którym umowa była ważna.

Poradnik:

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadzwoń do nas:
801 000 000

Lub wypełnij poniższy formularz, a my odezwiemy się do Ciebie!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Agencja Konsultant Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawa przy Al. Wilanowska 212, zwaną dalej „Agencja Konsultant”, w celach marketingowych, w szczególności w celu nawiązania kontaktu oraz przedstawienia oferty, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U z 2002 r., nr 101 poz. 926 z późn. zm.). Podanie danych jest dobrowolne. Ponadto osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz do ich poprawiania, uzupełniania i uaktualnienia.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Agencja Konsultant oraz podmiotów powiązanym kapitałowo z Agencja Konsultant za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Zobacz również: