Czy mogę ubezpieczyć samochód z kierownicą po prawej stronie?

Jeszcze do niedawna rejestracja, a co za tym idzie również ubezpieczenie samochodu z kierownicą po prawej stronie było w Polsce niemożliwe. Od stycznia 2015 roku zmieniły się przepisy. Aby móc poruszać się po polskich drogach autem sprowadzonym z Wysp wystarczy dostosować światła i lusterka wsteczne, wyskalować prędkościomierz z mil na kilometry na godzinę oraz wykupić obowiązkowe ubezpieczenie OC.

 

Po wprowadzeniu nowych przepisów z zakupem ubezpieczenia dla auta z układem kierowniczym po prawej stronie nie powinno być problemu. Wszystkie działające w Polsce towarzystwa ubezpieczeniowe posiadające w ofercie ubezpieczenie komunikacyjne mają obowiązek udostępniać klientom również OC dla „anglików”. Co oznacza, że oferta ubezpieczeniowa dla tych pojazdów będzie równie szeroka jak w przypadku standardowych modeli aut.

 

Jednak ubezpieczając samochód z kierownicą po prawej stronie trzeba być przygotowanym na zdecydowanie wyższe ceny. Ze względu na większe ryzyko wypadków ubezpieczyciele nawet kilkukrotnie podwyższają stawki za OC samochodu sprowadzanego z Wysp.

Poradnik:

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadzwoń do nas:
801 000 000

Lub wypełnij poniższy formularz, a my odezwiemy się do Ciebie!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Agencja Konsultant Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawa przy Al. Wilanowska 212, zwaną dalej „Agencja Konsultant”, w celach marketingowych, w szczególności w celu nawiązania kontaktu oraz przedstawienia oferty, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U z 2002 r., nr 101 poz. 926 z późn. zm.). Podanie danych jest dobrowolne. Ponadto osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz do ich poprawiania, uzupełniania i uaktualnienia.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Agencja Konsultant oraz podmiotów powiązanym kapitałowo z Agencja Konsultant za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Zobacz również: