Jak kupić ubezpieczenie przez Internet?

W kwestii dokonywania zakupów każdy ma swoje preferencje i upodobania, wynikające z życiowych doświadczeń czy też z charakteru. Jedni lubią kupować ubezpieczenia w stacjonarnych placówkach, bo fizyczna transakcja i przekazanie do rąk oryginalnej polisy daje im poczucie bezpieczeństwa. Inni wolą bez wychodzenia z domu porównać i wybrać najlepszą dla siebie ofertę przy użyciu komputera i internetu, wykonać szybki przelew i wydrukować dowód na zakup polisy. Obecnie ubezpieczenie kupić można na kilka sposobów, każdy z nich ma swoje zalety. Poniżej prezentujemy, jak kupić ubezpieczenie za pośrednictwem internetu.

Zakup ubezpieczenia przez internet

Zakup ubezpieczenia przy użyciu internetu należy chyba do najwygodniejszych i najmniej problematycznych metod. Wystarczy wejść na stronę internetową, wypełnić dane i przejść do opłaty polisy. Dokumenty ubezpieczenia otrzymujemy w wiadomości przesłanej na adres e-mail lub drukujemy bezpośrednio z naszego konta w systemie.

Porównanie ubezpieczenia przez internet

Kolejną zaletą wykorzystania internetu przy wyborze polisy jest możliwość szybkiego porównania ofert i cen ubezpieczenia. Nasza specjalistyczna porównywarka w kilka chwili przygotuje zestawienie różnych wariantów ubezpieczenia. Umożliwiamy porównanie 70 produktów ubezpieczeniowych z 20 towarzystw. Co więcej, dzięki kalkulatorowi można porównać ubezpieczenia pod względem ceny i zdecydować się na zakup najtańszego ubezpieczenia, co oznacza sporą oszczędność.

Warto również pamiętać, że przed podjęciem decyzji o zakupie polisy ubezpieczeniowej wykorzystać można różne metody kontaktu z pośrednikiem ubezpieczeniowym. Korzystając z internetu, w tym kalkulatorów, czy też porównywarek, można wybrać odpowiednią ofertę, a następnie zadzwonić do doradcy ubezpieczeniowego w celu weryfikacji lub dopytania o jej szczegóły, a na samym końcu sfinalizować zamówienie drogą internetową, w placówce lub też przez telefon.

Poradnik:

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadzwoń do nas:
801 000 000

Lub wypełnij poniższy formularz, a my odezwiemy się do Ciebie!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Agencja Konsultant Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawa przy Al. Wilanowska 212, zwaną dalej „Agencja Konsultant”, w celach marketingowych, w szczególności w celu nawiązania kontaktu oraz przedstawienia oferty, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U z 2002 r., nr 101 poz. 926 z późn. zm.). Podanie danych jest dobrowolne. Ponadto osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz do ich poprawiania, uzupełniania i uaktualnienia.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Agencja Konsultant oraz podmiotów powiązanym kapitałowo z Agencja Konsultant za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Zobacz również: