Jak obliczyć swoje zniżki?

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe samodzielnie określa, kiedy i za co kierowca może otrzymać zniżki. Posiadacze aut nie zawsze wiedzą, jakie czynniki miały wpływ na ostateczną cenę polisy. Jeśli chcesz sprawdzić jakie przysługują Ci zniżki przy zakupie OC, wszystkiego dowiesz się z tego poradnika. Podpowiadamy, gdzie można otrzymać taką informację i jak samodzielnie sprawdzić przyznane przez ubezpieczyciela zniżki.

 Jak dowiedzieć się więcej na temat zniżki na OC?

Wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe mają obowiązek rejestracji umów OC i AC w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym (UFG). Wszystkie dane zawierające informacje o kierowcach posiadających ubezpieczenie gromadzone są w bazie, która umożliwia sprawdzenie historii ubezpieczenia i szkodowości. Z tej bazy korzystają wszyscy ubezpieczyciele przy obliczaniu zniżek za okres bezszkodowej jazdy lub zwyżek za szkody w ostatnich latach ubezpieczenia.

Od niedawna UFG udostępniło właścicielom pojazdów dostęp do tej bazy, dzięki czemu mogą sprawdzić swoją historię OC. Aby samodzielnie wygenerować zaświadczenie o przebiegu ubezpieczenia wystarczy założyć konto na portalu UFG (ufg.pl). Sprawdzenie historii własnego OC jest dostępne dla wszystkich właścicieli pojazdów zarejestrowanych w Polsce.

Trzeba jednak pamiętać, że na podstawie zaświadczenia z UFG jesteśmy w stanie dowiedzieć się, jakie dokładnie zniżki obecnie posiadamy. Każde towarzystwo dane z bazy interpretuje w inny sposób. W jednej z firm maksymalny poziom zniżek (60%, niekiedy 70%) uzyskamy już po trzech latach bezszkodowej jazdy, w innej będzie trzeba na to zaczekać sześć lub nawet osiem lat.

Jak sprawdzić zniżki na OC?

Najprostszym sposobem na sprawdzenie posiadanych aktualnie zniżek jest odszukanie tej informacji na polisie OC. Jeśli natomiast jesteśmy zainteresowani tym, jakie zniżki możemy otrzymać w przyszłym roku najlepiej zgłosić się do doradców Superpolisy. Wystarczy przyjść do najbliższej placówki, gdzie nasi doradcy sprawdzą jakie zniżki przysługują kierowcy i poszukają oferty ubezpieczyciela, który zaproponuje najbardziej korzystną ofertę.