Porównanie ubezpieczeń komunikacyjnych

Dlaczego porównanie ubezpieczeń komunikacyjnych jest ważne? Porównanie kilku czy kilkunastu różnych ofert ubezpieczycieli pozwala przede wszystkim zaoszczędzić. Zestawienie produktów różnych towarzystw ubezpieczeniowych i podjęcie decyzji o zakupie na podstawie zdobytej w ten sposób wiedzy to gwarancja polisy dopasowanej do indywidualnych potrzeb.

Warto też mieć świadomość, że inaczej wybiera się obowiązkowe ubezpieczenie OC, a inaczej podchodzi się do porównania ofert dobrowolnych ubezpieczeń m.in. autocasco. Poniżej kilka porad pomocnych na etapie porównywania obu produktów.

Tanie OC

Kluczem do podjęcia dobrej decyzji o zakupie ubezpieczenia OC jest przeprowadzenie umiejętnego rozeznania w dostępnych na rynku ofertach. W przypadku obowiązkowego ubezpieczenia OC, którego zakres jest taki sam u wszystkich ubezpieczycieli, oznacza to w pierwszej kolejności zwrócenie uwagi na ceny. Natomiast znalezienie najtańszego OC wymaga od kierowcy zestawienia co najmniej kilku, a najlepiej kilkunastu ofert. Znacznie ułatwia to skorzystanie z naszej porównywarki ubezpieczeń, która w kilka minut dostarczy zestawienie produktów wszystkich największych ubezpieczycieli. Dzięki temu z łatwością można kupić tanie OC.

Dobre AC

Natomiast w przypadku ubezpieczenia AC najważniejsze jest znalezienie najlepszej oferty, która będzie dostosowana do indywidualnych potrzeb. Autocasco należy do dobrowolnych ubezpieczeń i zakres tego produktu jest kształtowany dowolnie przez ubezpieczycieli. Oznacza to, że zainteresowany kupnem AC kierowca musi dokładnie zorientować się w ofercie każdej z firm. Jakie AC wybrać? Istotnym elementem jest wybór likwidacji szkody: wariant serwisowy polecany jest nowszym pojazdom, natomiast wariant kosztorysowy sugeruje się posiadaczom starszych modeli aut. Przed podjęciem decyzji o zakupie AC warto także ustalić do jakiej sumy będzie chronione auto, a także czy możemy liczyć na odszkodowanie po kradzieży. Pochylić należy się także nad kwestią udziałów własnych w szkodzie oraz nad tym, jak wygląda amortyzacja części.