Ubezpieczenie wynajmowanego lub spółdzielczego mieszkania

W przypadku mieszkania przeznaczonego na wynajem jego właściciel powinien zadbać o ubezpieczenie go od ognia i innych zdarzeń losowych oraz w zakresie OC z tytułu posiadania nieruchomości. Dzięki temu ochrona ubezpieczeniowa obejmie szkody powstałe z winy posiadacza mieszkania, np. zalanie sąsiada wskutek pękniętego wężyka doprowadzającego wodę. Z kolei najemcy przyda się przede wszystkim ubezpieczenie swojej własności, a więc np. sprzętu elektronicznego czy mebli na wypadek pożaru oraz kradzieży z włamaniem. Dodatkowo może być mu potrzebna polisa OC w życiu prywatnym.

 

Uwaga!

Ubezpieczając wynajmowane mieszkanie trzeba poinformować o tym towarzystwo. Może to wiązać się ze zwyżką w składce z uwagi na podwyższone ryzyko szkody.

 

W przypadku mieszkań spółdzielczych wydaje się, że to spółdzielnia mieszkaniowa jest uprawniona do otrzymania odszkodowania po szkodzie w ubezpieczonym przez lokatora mieszkaniu. Niektórzy ubezpieczyciele są jednak skłonni wypłacać lokatorom odszkodowanie, uznając ich prawo do użytkowania mieszkania.

Poradnik:

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadzwoń do nas:
801 000 000

Lub wypełnij poniższy formularz, a my odezwiemy się do Ciebie!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Agencja Konsultant Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawa przy Al. Wilanowska 212, zwaną dalej „Agencja Konsultant”, w celach marketingowych, w szczególności w celu nawiązania kontaktu oraz przedstawienia oferty, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U z 2002 r., nr 101 poz. 926 z późn. zm.). Podanie danych jest dobrowolne. Ponadto osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz do ich poprawiania, uzupełniania i uaktualnienia.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Agencja Konsultant oraz podmiotów powiązanym kapitałowo z Agencja Konsultant za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Zobacz również: