Tanie ubezpieczenie AC – jak to zrobić i czy warto?

W branży ubezpieczeniowej znane jest powiedzenie, że ubezpieczenie może być albo dobre, albo tanie. Co jeśli zależy nam, aby w przypadku AC jakość szła w parze z ceną? Przeczytaj ten poradnik, jeśli nie chcesz płacić wysokiej składki za AC, ale jednocześnie zastanawiasz się czy tanio może oznaczać dobrze.

Jak zaoszczędzić na AC?

Ubezpieczenie AC to dobrowolna ochrona auta, a jej warunki mogą się znacznie różnić w zależności od towarzystwa. Dostępne na rynku oferty różnią się nie tylko warunkami ubezpieczenia, ale przede wszystkim ceną. Dlatego też kierowcy bardzo często zadają sobie pytanie, jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu auta? Na szczęście tanie ubezpieczenie AC jest w zasięgu ręki, wystarczy zastosować się do kilku sprawdzonych sposobów na obniżenie składki.

Tanie ubezpieczenie AC – skuteczne metody

  1. Porównuj oferty

Ubezpieczyciele według własnych zasad kalkulują wysokość składki i przyznawanej właścicielowi pojazdu zniżki, dlatego różnice w cenie polisy pomiędzy poszczególnymi ofertami wynosić mogą nawet kilkaset złotych. Tanią polisę AC znaleźć można tylko porównując oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych. W tym celu skorzystać możecie z naszego kalkulatora ubezpieczeń komunikacyjnych lub udać się do jednej z naszych placówek, gdzie przy pomocy doradcy poznacie szczegóły ofert wszystkich największych ubezpieczycieli.

  1. Rabat dla stałych klientów

Ubezpieczyciele doceniają lojalnych klientów. Część z nich jest w stanie zaproponować atrakcyjny rabat przedłużającym umowę ubezpieczenia na kolejny rok. Często zdarza się, że towarzystwa ubezpieczeniowe mogą zaproponować stałym klientom zniżki na opcjonalne usługi lub rozszerzenie zakresu ochrony lub podwyższenie sumy ubezpieczenia.

  1. Kupuj w pakiecie

Kupując ubezpieczeni OC i AC w pakiecie z innymi ubezpieczeniami zazwyczaj możemy liczyć na atrakcyjny rabat. Wynika to z fakty, że ubezpieczyciele są skłonni udzielić zniżki klientom decydującym się na zakup różnych ubezpieczeń w pakiecie. Tanie ubezpieczenie AC możemy wynegocjować również gdy ubezpieczamy drugi bądź kolejny pojazd.

 

Tanie ubezpieczenie AC – na co zwrócić uwagę?

Jeśli uda się znaleźć tanie ubezpieczenia AC koniecznie trzeba jeszcze zwrócić uwagę na jego zakres. W ubezpieczeniu AC istotne znaczenie dla końcowej ceny mają m.in. udziały własne w szkodzie, amortyzacja części czy franszyza integralna. Dlatego jeszcze przed zakupem polisy AC należy sprawdzić, jakie dokładnie czynniki spowodowały niską cenę ubezpieczenia, aby mieć pewność, że w przypadku wystąpienia szkody otrzymamy satysfakcjonujące odszkodowanie.

Dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą zaoszczędzić na polisie AC jest możliwość skorzystania z ubezpieczenia typu minicasco, które zapewnia mniejszy zakres ochrony, ale jednocześnie jest też znacznie tańsze od pełnego pakietu AC.