Kradzież pojazdu – likwidacja szkody

W przypadku kradzieży pojazdu w pierwszej kolejności należy powiadomić policję, a następnie niezwłocznie zgłosić się do ubezpieczyciela. Szybkość działania jest tu niezwykle istotna, ponieważ towarzystwa bardzo często zastrzegają w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU), że o kradzieży ubezpieczonego pojazdu muszą zostać poinformowane w ciągu 1 dnia roboczego.

 

Uwaga!

O odszkodowanie za skradziony samochód mogą ubiegać się wyłącznie osoby posiadające ważną polisę AC z wykupionym ryzykiem kradzieży.

 

Po rozpoczęciu procesu likwidacji szkody ubezpieczyciel zażąda od kierowcy przede wszystkim:

  • potwierdzenia zgłoszenia sprawy na policji,
  • przekazania dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu (o ile była wydana na ten pojazd),
  • przekazania wszystkich kompletów kluczyków i sterowników służących do otwarcia lub uruchomienia pojazdu.

 

Na przeprowadzenie procesu likwidacji szkody ubezpieczyciel ma 30 dni.

 

Uwaga!

Zawsze w przypadku zgubienia kluczyków do samochodu należy zgłosić ten fakt ubezpieczycielowi, aby po kradzieży nie spotkać się z odmową wypłaty odszkodowania, związanej z tzw. rażącym niedbalstwem.

Poradnik:

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadzwoń do nas:
801 000 000

Lub wypełnij poniższy formularz, a my odezwiemy się do Ciebie!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Agencja Konsultant Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawa przy Al. Wilanowska 212, zwaną dalej „Agencja Konsultant”, w celach marketingowych, w szczególności w celu nawiązania kontaktu oraz przedstawienia oferty, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U z 2002 r., nr 101 poz. 926 z późn. zm.). Podanie danych jest dobrowolne. Ponadto osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz do ich poprawiania, uzupełniania i uaktualnienia.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Agencja Konsultant oraz podmiotów powiązanym kapitałowo z Agencja Konsultant za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Zobacz również: