Jak kupić tanie OC na raty?

Zakup polisy komunikacyjnej to dla wielu osób spory wydatek. Szczególnie dotyczy to kierowców, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę za kółkiem oraz posiadaczy aut, którym w mijającym roku polisowym zdarzył się wypadek drogowy lub nawet drobna stłuczka. Fakty są jednak takie, że ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i chcąc poruszać się jakimkolwiek pojazdem musimy je nabyć bez względu na cenę. Czy warto kupić OC w ratach?

Ubezpieczenie samochodu na raty

Jeśli jesteśmy w sytuacji, w której opcja ubezpieczenia auta na raty nomen-omen „ratuje” nasz budżet i często w ogóle umożliwia wyjechanie samochodem z garażu, powinniśmy poważnie zastanowić się nad jej rozważeniem. Umożliwi to łatwiejsze opłacenie składki, a być może nawet w wielu wypadkach pozwoli zdecydować się na szerszy zakres ubezpieczenia komunikacyjnego. W większości towarzystw ubezpieczeniowych właśnie od zakresu zależy możliwość rozłożenia płatności na raty. Oznacza to, że np. mogą zaistnieć sytuacje, że wprawdzie za samo OC można zapłacić ratalnie, ale już za ubezpieczenia dodatkowe, jak NNW czy Assistance – nie.

Ubezpieczenie OC na 4 raty, polisa OC w 12 ratach

Możliwości kupna ubezpieczenia auta na raty jest wiele. Najczęściej spotykaną opcją jest rozłożenie ubezpieczenia na dwie raty, ale trzy raty (proponuje to np. Allianz), cztery (OC kwartalnie) czy nawet  dwanaście (miesięczne ubezpieczenie samochodu) też nie należy do rzadkości. Trzeba pamiętać, że kupno ubezpieczenia OC samochodu na raty nie jest tak tanie, jak skorzystanie z najtańszej opcji – gotówkowej. Przy kupnie OC na raty trzeba mieć świadomość, że im więcej rat, tym więcej finalnie zapłacimy. Do niektórych systemów ratalnych ubezpieczyciele doliczają nawet 15% ceny.

System Smart11 – tanie rozwiązanie do wyboru najtańszego OC na raty

W www./ wykorzystujemy sprawdzony system Smart11. W jego ramach można skorzystać z rzadko oferowanych przez ubezpieczycieli 11 niskich miesięcznych rat. To wygodne i niedrogie rozwiązanie dotyczy ubezpieczenia o dowolnym zakresie, oferowanego przez każde dostępne w naszej ofercie towarzystwo, również zakupionego w formie OC miesięcznego online.

Informacje o ratalnej płatności za OC

Wszystkie ważne informacje o płatności ratalnej podawane są w momencie zakupu polisy, natomiast formalności dokonywane są przy podpisywaniu umowy ubezpieczenia. Pierwszą składkę płacimy zazwyczaj po 20 lub 30 dniach od zawarcia umowy. Płatność ostatniej składki reguluje się na mniej więcej miesiąc przed zakończeniem okresu ochrony ubezpieczeniowej.