Jak działa porównywarka ubezpieczeń?

Porównywarka ubezpieczeń pozwala na jednoczesne porównanie propozycji wielu ubezpieczycieli. Dzięki temu osoba kupująca polisę widzi wiele dostępnych możliwości zakupu i najkorzystniejsze ze swojego punktu widzenia rozwiązanie – pod względem ceny i zakresu ochrony. Przykładem jest obsługująca kilkadziesiąt produktów oferowanych przez kilkadziesiąt towarzystw porównywarka ubezpieczeń Superpolisa.pl. Opinie Klientów na temat tego rozwiązania są pozytywne – kupujący chcą porównywać propozycje, aby mieć pewność, że kupili najlepszą, dopasowaną do swoich potrzeb polisę za rozsądną cenę. Przy zmieniającym się rynku ubezpieczeniowym oraz nowych sposobach wyliczania składek, tylko porównywanie co rok kilkunastu propozycji pozwoli na świadomy wybór dobrego ubezpieczenia w przystępnej cenie. Zakup ubezpieczenia za pośrednictwem porównywarki zapewnia wieloletnią pomoc w doborze odpowiedniej polisy.

Aby skorzystać z porównywarki ubezpieczeń Superpolisa.pl, wystarczy wykonanie kilku prostych kroków. Kalkulacje przeprowadza się w następujący sposób: 

  1. Najpierw należy uzupełnić formularz dostępny na stronie internetowej, podając informacje niezbędne do wyliczenia składki u wielu ubezpieczycieli. Jest to darmowe i zajmuje tylko kilka minut.
  2. Na podstawie danych wprowadzonych do formularza na ekranie zostaną wyświetlone dostępne propozycje z wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki temu można porównać propozycje pod kątem cenowym i zakresowym.
  3. Formularz www zapewnia też możliwość modyfikacji interesującej nas propozycji oraz zapoznania się z niezbędnymi dokumentami w jednym miejscu.
  4. Po wyborze optymalnej propozycji i wypełnieniu danych niezbędnych do wystawienia polisy ubezpieczeniowej, porównywarka przesyła do ubezpieczyciela komplet informacji do zaakceptowania bez konieczności przepisywania ich do innych formularzy.
  5. Kupno polisy może odbyć się bezpośrednio na stronie Superpolisa.pl lub za pośrednictwem dedykowanego Konsultanta telefonicznego.
  6. Potwierdzenie zawarcia umowy ubezpieczenia dostarczane jest w formie elektronicznej co znacznie upraszcza i przyspiesza proces zakupowy.