Ubezpieczenie OC bez zniżek

Wysokość podstawowej składki za ubezpieczenie ma kluczowy wpływ na ostateczną cenę OC, ponieważ to od niej naliczane są poszczególne zniżki i zwyżki. Stawki za ubezpieczenie dobierane są indywidualnie. Od czego więc zależy wyjściowa kwota za OC?

Ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek?

Podstawowa cena ubezpieczenia OC zależy od kilku czynników. Część z nich dotyczy pojazdu m.in. miejsce jego zarejestrowania, model i pojemność silnika, jak i przeznaczenie auta. Bezpośrednie przełożenie na wysokość wyjściowej ceny OC mają również informacje o posiadaczu pojazdu – wiek, staż w prowadzeniu samochodu oraz historia wypadków czy stłuczek.

W miastach o silnym natężeniu na drogach występuje większe ryzyko wypadków, co sprawia, że baza wyjściowej stawki za OC będzie wyższa, niż w mniejszych miasteczkach. W celu obniżenia podstawowej taryfy cenowej należy zdecydować się na małolitrażowy pojazd, ich właściciele z pewnością mogą liczyć na niższą stawkę wyjściową niż miłośnicy wielkich silników. Co więcej, kierowcy np. taksówek, nauk jazdy czy aut dostawczych z pewnością będą musieli płacić wyższe OC od przeciętnego właściciela pojazdu, który auto wykorzystuje, aby dostać się do pracy czy zawieźć dzieci do szkoły.

Ubezpieczenie samochodu bez zniżek – jak obniżyć składkę?

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe, starając się zachęcić klientów do zakupu swoich produktów, do podstawowej stawki za ubezpieczenie komunikacyjne nalicza zniżki lub zwyżki. Ubezpieczyciele robią to według własnych zasad, których nie ujawniają, by inne firmy nie skopiowały tego rozwiązania. Co w praktyce wygląda tak, że wypełniając formularz kierowcy spotykają się z często – wydawałoby się – dziwnymi pytaniami, jednak ostatecznie mogą one mieć wpływ na wysokość składki za OC.

Wysokość podstawowej składki OC bez zniżek, podobnie jak rabat udzielany przez ubezpieczyciela, nie są najważniejsze. Podczas zakupu polisy kierować należy się jedynie ostateczną ceną, czyli realnym kosztem OC. Porównać wysokość składek u różnych ubezpieczycieli i wybrać najlepszą dla siebie ofertę możesz za pomocą kalkulatora ubezpieczeń dostępnego na naszej platformie.