Najtańsze OC dla samochodu z salonu

Kupując używane auto polisę OC dostajemy od poprzedniego właściciela i korzystać z niej możemy aż do końca trwania ochrony. W przypadku zakupu nowego auta o obowiązkowym ubezpieczeniu trzeba pomyśleć od razu po wyjściu z salonu.

Auto musi zostać ubezpieczone najpóźniej w dniu rejestracji. Jednak nie można odebrać auta z salonu bez aktualnej polisy OC. Oznacza to, że o ubezpieczeniu najlepiej pomyśleć jeszcze przed zakupem samochodu. Bowiem po odebraniu pojazdu może zabraknąć czasu na poszukiwania najtańszego OC.

Tanie OC dla auta z salonu

Posiadacze nowych aut są na uprzywilejowanej pozycji. Z racji, że nowe samochody są bezpieczniejsze i mniej narażone na awarie, OC dla nich jest odpowiednio tańsze. Co więcej, część ubezpieczycieli jest skłonna przyznać dodatkową zniżkę dla nowego pojazdu. Aby sprawdzić, która oferta ubezpieczenia jest najbardziej korzystna warto obliczyć składkę przy pomocy naszego kalkulatora. Dzięki porównaniu wszystkich dostępnych ofert z łatwością można wybrać tę najlepszą.

Jakie ubezpieczenie dla nowego auta?

Posiadając nowy samochód warto wziąć pod uwagę również zakup AC, które zagwarantuje odszkodowanie po kradzieży czy uszkodzeniu auta. W przypadku tej polisy szczególną uwagę trzeba zwrócić na zakres oferowanych świadczeń i sumę ubezpieczenia. Ważne jest także, czy odszkodowanie zostanie pomniejszone o udział własny i czy każdorazowo zmniejszy sumę ubezpieczenia.