Na jaki maksymalny okres mogę wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Polacy podróżują coraz częściej. Nierzadko decydują się także na zagraniczne wyjazdy trwające zdecydowanie dłużej niż standardowy urlop. W tym poradniku odpowiadamy na pytanie, czy polisa turystyczna może obejmować okres dłuższy niż dwa lub trzy tygodnie oraz ma jaki czas maksymalnie można kupić ubezpieczenie turystyczne.

Ile może trwać ochrona polisy turystycznej?

Ubezpieczenie turystyczne obejmuje zapisany w umowie okres. Choć najczęściej podróżni kupują polisy, które zapewniać im mają ochronę trwającą dwa lub trzy tygodnie, to możliwy jest zakup ubezpieczenia zapewniającego poczucie bezpieczeństwa przez znacznie dłuższy czas. Standardową polisa turystyczna można wykupić nawet na 60 dni. Jeśli podróż miałaby trwać jeszcze dłużej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na zakup kolejnej polisy. W większości Towarzystw, aby zapewnić sobie ciągłość ochrony zaleca się wykupienie ponownej polisy nie później niż na 3 dni przed datą zapisaną w umowie (czyli w 57 dniu pobytu za granicą). Wynika to z zapisanej w umowie ubezpieczenia karencji, czyli okresu czasu, w którym ubezpieczyciel nie bierze odpowiedzialności za szkody (okres karencji w zależności od towarzystwa może się różnić).

W ofercie ubezpieczycieli znaleźć można także polisy, które gwarantują ochronę turyście przez cały rok. Taka polisa obejmować będzie ochroną każdy wyjazd zagraniczny, który trwa nie dłużej niż 30 dni (w niektórych polisach okres ten może być większy, np. 45 lub 60 dni).