Ubezpieczenie OC starszego auta

W teorii im młodsze auto posiadamy, tym tańsza powinna być polisa OC. Wynika to z faktu, że w samochodzie wyprodukowanym np. 10, 15 lat temu łatwiej o awarię. Nie oznacza to jednak, że „doświadczonego” pojazdu nie da się ubezpieczyć za przystępną cenę.

Nie da się ukryć, że nowe auta są bezpieczniejsze. Nic więc dziwnego, że ubezpieczyciele premiują je niższą składką. Natomiast posiadacze starych samochodów przez większość ubezpieczycieli są postrzegani jako bardziej ryzykowni klienci, a co za tym idzie płacą wyższe składki za polisę OC. Jednak bez względu na wiek pojazdu, wszystkim kierowcom zależy na jak najtańszym ubezpieczeniu. Podpowiadamy, jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC dla starszego auta.

Najtańsze OC dla starego auta

Kierowcy, którym zależy na zakupie taniej polisy powinni wiedzieć, że najlepszym sposobem jest porównanie wszystkich dostępnych ofert. Sprawdzić propozycje największych ubezpieczycieli możesz korzystając z naszego kalkulatora. W kilka chwil otrzymasz zestawienie kilkunastu towarzystw, dopiero gdy je porównasz, będziesz pewien, że kupując ubezpieczenie nie przepłacasz.

Tanie OC dla starszego samochodu – korzystaj ze zniżek i promocji

Cena polisy OC może być bardziej korzystna, gdy przy zakupie łączy się ją w pakiet z AC. Co więcej, łączenie ubezpieczeń w pakiety nie musi dotyczyć wyłącznie polis komunikacyjnych. Warto sprawdzić też, czy ubezpieczyciel, u którego posiadasz np. polisę mieszkaniową, nie oferuje swoim klientom zniżek na inne ubezpieczenia majątkowe. Jeśli masz drugi samochód, to po OC dla obu pojazdów idź do jednej firmy. Warto także orientować się w czasowych promocjach ubezpieczycieli.

I choć takie zniżki mogą wpływać na cenę polisy, to jednak na najtańsze ubezpieczenie OC liczyć mogą bezszkodowi kierowcy. Ilość szkód na koncie ma znaczący wpływ na ostateczny wynik kalkulacji. Wniosek jest prosty – chcesz mieć tanie OC, zachowaj bezpieczeństwo na drodze.