Czy mogę ubezpieczyć samochód z kierownicą po prawej stronie?

Jeszcze do niedawna rejestracja, a co za tym idzie również ubezpieczenie samochodu z kierownicą po prawej stronie było w Polsce niemożliwe. Od stycznia 2015 roku zmieniły się przepisy. Aby móc poruszać się po polskich drogach autem sprowadzonym z Wysp wystarczy dostosować światła i lusterka wsteczne, wyskalować prędkościomierz z mil na kilometry na godzinę oraz wykupić obowiązkowe ubezpieczenie OC.

Po wprowadzeniu nowych przepisów z zakupem ubezpieczenia dla auta z układem kierowniczym po prawej stronie nie powinno być problemu. Wszystkie działające w Polsce towarzystwa ubezpieczeniowe posiadające w ofercie ubezpieczenie komunikacyjne mają obowiązek udostępniać klientom również OC dla „anglików”. Co oznacza, że oferta ubezpieczeniowa dla tych pojazdów będzie równie szeroka jak w przypadku standardowych modeli aut.

Jednak ubezpieczając samochód z kierownicą po prawej stronie trzeba być przygotowanym na zdecydowanie wyższe ceny. Ze względu na większe ryzyko wypadków ubezpieczyciele nawet kilkukrotnie podwyższają stawki za OC samochodu sprowadzanego z Wysp.