Czym jest sprzedaż direct?

Kanał direct oznacza możliwość ubezpieczenia się za pośrednictwem internetu lub telefonu. Umowy ubezpieczeniowe zawierane tą drogą potrafią być tańsze niż u stacjonarnych oddziałach ubezpieczycieli. Decydując się na zakup polisy w systemie direct zaoszczędzić można także czas, ponieważ zawarcie umowy następuje bez konieczności wychodzenia z domu. Różnica pomiędzy ubezpieczeniem nabytym tradycyjnie w biurze u agenta, a ubezpieczeniem kupionym przez telefon lub internet polega jedynie na odmiennych kanałach sprzedaży. Sam produkt, zakres świadczeń i odpowiedzialność ubezpieczyciela jest w obu przypadkach taki sam.

Wygoda i łatwość zawierania umów ubezpieczeniowych przez telefon i internet sprawią, że kanał direct staje się w Polsce coraz popularniejszy. Najczęściej kupujemy w ten sposób ubezpieczenia komunikacyjne szczególnie OC samochodu, w przypadku którego warunki umowy w każdym towarzystwie są takie same. Warto również wiedzieć, że z zasad zawierania transakcji na odległość wynika, że umowę zawartą w systemie direct można wypowiedzieć w terminie 30 dni od momentu jej podpisania. Rezygnując z takiej umowy liczyć się trzeba z kosztami ubezpieczenia za okres, w którym faktycznie korzystaliśmy z ochrony.

 

Wygoda i oszczędność czasu podczas zawierania umów ubezpieczeniowych przez telefon i internet sprawią, że system sprzedaży direct zyskuje stale na popularności. Dostęp do kilku form możliwości zapłaty za polisę, od płatności kartą po tradycyjne przelewy na poczcie sprawia, że coraz częściej kupujemy w ten sposób nie tylko ubezpieczenia komunikacyjne, ale i mieszkaniowe oraz turystyczne. W tych ostatnich zaletą jest chociażby to, że zakupu można dokonać nawet będąc już na lotnisku. Umowy te są doskonale zabezpieczone, systemy są stale monitorowane przez specjalistów IT a rozmowy w Call Center rejestrowane. Warto również wiedzieć, że z zasad zawierania umów ubezpieczenia na odległość wynika, że umowę ubezpieczenia zawartą w systemie direct można wypowiedzieć w terminie 30 dni od momentu jej zawarcia. W takim przypadku, ubezpieczyciele zastrzegają sobie prawo do pobrania składki proporcjonalnie do świadczonej ochrony. W praktyce oznacza to, że sprzedaż direct to nowoczesny model zawierania umów, całkowicie przyjazny Klientowi.

Ubezpieczenia przez internet oraz telefon dostępne są w Superpolisa.pl.