Ile kosztuje i jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać?

Ideą ubezpieczenia podróżnego jest zapewnienie ochrony, bezpieczeństwa i komfortu, a także pomocy osobom przebywającym na wyjeździe. Podpowiadamy, jakie są rodzaje ubezpieczeń turystycznych, na co zwrócić uwagę kupując ubezpieczenie turystyczne i jak dopasować ochronę do potrzeb. Trzeba bowiem wiedzieć, że dokładny zakres takiej polisy będzie uzależniony od rodzaju zaplanowanego wyjazdu i formy spędzania czasu. W poradniku znajdziecie także informacje o tym, jak kupić ubezpieczenie turystyczne przez internet, jakie elementy ochrony są szczególnie ważne i od czego zależy cena ubezpieczenia turystycznego.

Co to jest ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie travel, czyli ubezpieczenia na wyjazd za granicę, to pakiet produktów ubezpieczeniowych zapewniających pomoc medyczną, organizacyjną i finansową podczas wyjazdów wypoczynkowych, turystycznych, edukacyjnych oraz biznesowych. Taka polisa gwarantuje ochronę i pomoc w razie niespodziewanych sytuacji, dzięki czemu pozwala na komfortowe i bezpieczne podróżowanie. Właśnie dlatego ubezpieczenie podróżne powinno być nieodłącznym elementem każdego wyjazdu. Warto również wiedzieć, że w ofercie towarzystw ubezpieczeniowych można znaleźć nie tylko polisy zapewniające ochronę w podróży zagranicznej, ale także podczas wypoczynku w kraju.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne?

Mając na uwadze wysokość kosztów związanych z zagranicznym leczeniem i transportem medycznym do kraju, a także odpowiedzialnością cywilną i innymi potencjalnymi zagrożeniami trzeba stwierdzić, że polisy podróżne nie należą do drogich. Dlatego zdecydowanie warto zainwestować w bezpieczeństwo podczas wyjazdu.

Cena ubezpieczenia turystycznego zależy od zakresu ochrony, wysokości limitów na poszczególne świadczenia, długości i miejsca podróży. Niektóre z towarzystw ubezpieczeniowych są skłonne udzielić rabatu na ubezpieczenie podróżne osobom, które na urlop wybierają się w gronie rodzinnym lub z większą grupą przyjaciół.

Choć cena niewątpliwie jest jednym z kryteriów wyboru ubezpieczenia, to nie powinna być jedynym argumentem skłaniającym turystę do zakupu konkretnej oferty.

Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać?

Zastanawiając się, gdzie wykupić ubezpieczenie na wyjazd za granicę, należy przede wszystkim kierować się dopasowaniem zakresu ochrony do charakteru wyjazdu i indywidualnych potrzeb. Na uwadze trzeba mieć także katalog wyłączeń ochrony i zapisanymi w umowie obowiązkami ubezpieczonego turysty.

Aby mieć pewność, że polisa pozwoli pokryć wszelkie koszty, warto zastanowić się nad jak najszerszą ochroną. Poza optymalnym doborem elementów ochrony konieczne jest ustalenie odpowiednich wysokość sum ubezpieczenia.

Kupując polisę nie można zapominać o dostosowaniu ochrony do charakteru wyjazdu i własnych potrzeb. W zależności od planowanych sposobów spędzania urlopu należy wziąć pod uwagę inne ryzyka i zagrożenia. Innego ubezpieczenia będzie potrzebował turysta zamierzający spędzić całe wakacje na leżaku, a innej ochrony będzie potrzebował ktoś, kto planuje aktywny wypoczynek. Pamiętajmy więc, że tylko dobrze dopasowane ubezpieczenie to gwarancja pomocy jakiej będziemy oczekiwać.

Czy warto zakupić ubezpieczenie turystyczne?

Zdecydowanie warto zdecydować się na zakup polisy przed wyjazdem. Dodatkowe ubezpieczenie na wakacje przyda się także osobom, które planują wycieczkę z biurem podróży. Często zdarza się tak, że ochrona, którą organizator wycieczki ma obowiązek objąć swojego klienta, nie jest wystarczająca. Dlatego warto zastanowić się nad zagwarantowaniem sobie pełnej ochrony na czas wypoczynku i wybrać odpowiadające indywidualnym potrzebom sumy ubezpieczenia dla poszczególnych produktów. 

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne?

W tym miejscu warto również odpowiedzieć na często zadawane pytanie: jakie są rodzaje ubezpieczeń turystycznych? Obowiązkowym elementem każdej polisy podróżnej jest ubezpieczenie kosztów leczenia, które gwarantuje pokrycie przez ubezpieczyciela środków wydanych na leczenie w placówkach państwowych i prywatnych. Dodatkowo ubezpieczenie zagraniczne może zawierać: OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie NNW, ochronę bagażu i sprzętu sportowego, szeroki zakres pomocy assistance, zwrot kosztów w przypadku rezygnacji z zagranicznego wyjazdu, pokrycie kosztów prowadzonych akcji ratowniczych i poszukiwawczych, pomoc w razie zaostrzenia lub powikłania chorób przewlekłych, a nawet ubezpieczenie mieszkania od kradzieży na czas wyjazdu.

Aby mieć pewność, że wybrałeś odpowiednią polisę, skorzystaj z naszego kalkulatora, dzięki któremu sprawdzisz dostępne na rynku oferty i kupisz ubezpieczenie turystyczne online. Nasza porównywarka ubezpieczeń turystycznych będzie pomocna w dopasowaniu zakresu ochrony do potrzeb i wyborze najkorzystniejszej cenowo oferty.