Zniesienie franszyzy integralnej, udziałów własnych i amortyzacji części

Szukając dla siebie odpowiedniego AC trzeba sprawdzić, czy w ramach polisy możliwe jest zniesienie franszyzy integralnej, udziałów własnych (franszyzy redukcyjnej) oraz amortyzacji części. Co można dzięki temu zyskać?

 

Franszyza integralna blokuje możliwość likwidacji szkód poniżej ustalonej z ubezpieczycielem kwoty. Jej zniesienie pozwala więc na skorzystanie z ubezpieczenia nawet w przypadku drobnych uszkodzeń.

 

Uwaga!

Likwidację drobnych szkód należy dobrze przemyśleć, ponieważ każda naprawa z ubezpieczenia powoduje wzrost składki w kolejnym roku.

 

Dzięki usunięciu udziałów własnych odszkodowanie nie zostanie pomniejszone o stałą kwotę (np. 250 zł) lub procent (np. 10%) wartości szkody, które kierowca zobowiązał się pokryć przy zawieraniu umowy z ubezpieczycielem (należy jednak pamiętać, że nie zawsze zniesienie tego elementu jest możliwe). Z kolei zniesiona amortyzacja oznaczać będzie, że ubezpieczyciel nie pomniejszy wartości części koniecznych do przeprowadzenia naprawy auta.

 

Uwaga!

Udziały własne można również podnieść, co obniża wartość odszkodowania przy szkodzie, ale skutkuje otrzymaniem od ubezpieczyciela zniżki w momencie zakupu.

Poradnik:

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadzwoń do nas:
801 000 000

Lub wypełnij poniższy formularz, a my odezwiemy się do Ciebie!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Agencja Konsultant Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawa przy Al. Wilanowska 212, zwaną dalej „Agencja Konsultant”, w celach marketingowych, w szczególności w celu nawiązania kontaktu oraz przedstawienia oferty, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U z 2002 r., nr 101 poz. 926 z późn. zm.). Podanie danych jest dobrowolne. Ponadto osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz do ich poprawiania, uzupełniania i uaktualnienia.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Agencja Konsultant oraz podmiotów powiązanym kapitałowo z Agencja Konsultant za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Zobacz również: