Gdzie kupić ubezpieczenie mieszkania – za pośrednictwem banku czy u ubezpieczyciela?

W sytuacji, gdy ubezpieczenie mieszkania stanowi zabezpieczenie kredytu hipotecznego, nie musimy ulegać sugestii banku i decydować się na zaproponowaną ofertę. Szczególnie, że często nie jest ona najlepszą z dostępnych na rynku. Sprawdź, co możesz zyskać, decydując się za zakup ubezpieczenia, które odpowiada Twoim wymaganiom.

Kupno mieszkania to poważna decyzja, podobnie jest z jego ubezpieczeniem. Bywa, że o tym drugim zapominamy i decyzję podejmujemy dopiero na etapie podpisywania ostatnich dokumentów w banku. Takie sytuacje zdarzają się często, więc banki są na to przygotowane i w ofercie posiadają ubezpieczenie mieszkania, którego udziela związany z bankiem umową partnerską ubezpieczyciel. Choć to wygodne rozwiązanie, nie zawsze będzie ono korzystne dla właściciela mieszkania.

Ubezpieczenie mieszkania za pośrednictwem banku

Decyzja o wzięciu kredytu na mieszkanie wiąże się z obowiązkiem ubezpieczenia nieruchomości przez cały okres jego spłaty. Warto wiedzieć także, że konieczne jest dokonanie cesji, czyli przepisanie polisy na bank. Rodzaj ubezpieczenia, w jakie trzeba się wyposażyć, również precyzuje bank. Przy kredycie hipotecznym wymagane jest ubezpieczenie nieruchomości od zdarzeń losowych, w tym np. pożaru i zalania, na sumę równą lub przewyższającą kwotę zaciągniętego kredytu. Warto jednak wiedzieć, że zaproponowana przez bank propozycja ubezpieczenia wcale nie musi być najkorzystniejszą opcją. Porównując kilka dostępnych na rynku produktów dowiemy się, że w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego ceny takiej polisy mogą się różnić. Przemyślana decyzja w perspektywie kilku lat może przynieść realną oszczędność, dlatego warto zadać sobie trud porównania konkurencyjnych ofert.

Skorzystanie z naszego kalkulatora ubezpieczeń domu i mieszkania znacznie skróci czas i ułatwi sam proces poszukiwania najlepszej na rynku polisy. Przemyślany wybór może pozwolić na zaoszczędzenie sporej sumy, tą z kolei właściciel nieruchomości może wydać na rozszerzenie pakietu ubezpieczeń, tym samym gwarantując sobie pełniejszą ochronę mienia.