Na czym polega OC krótkoterminowe?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych jest obowiązkowe. Oznacza to, że posiadać je musi każdy właściciel samochodu czy motocykla. Standardowo umowę ubezpieczenia OC zawiera się na okres 12 miesięcy. W niektórych przypadkach istnieje jednak możliwość ubezpieczenia pojazdu na krótszy okres. Dotyczy to głównie właścicieli komisów samochodowych, obcokrajowców, a także rolników (w odniesieniu do maszyn używanych tylko raz w roku np. w okresie siewów i zbiorów).

 

Krótkoterminowe ubezpieczenie OC wykupić mogą:

  • właściciele pojazdów zarejestrowanych na okres czasowy,
  • właściciele pojazdów zarejestrowanych za granicą i przewożonych do Polski, bez ważnego ubezpieczenia OC bądź Zielonej Karty,
  • osoby prowadzące działalność gospodarczą polegającą na kupnie i sprzedaży pojazdów,
  • właściciele pojazdów wolnobieżnych i historycznych.

 

Bez względu na okres ważności ubezpieczenie OC zawsze zapewnia taką samą ochronę. Polisa gwarantuje finansową rekompensatę osobom poszkodowanym w kolizji lub wypadku, dzięki czemu sprawca zdarzenia nie musi wypłacać odszkodowania z własnych pieniędzy. Krótkoterminowe ubezpieczenie, w przeciwieństwie do standardowych polis, wyróżnia brak konieczności wypowiadania umowy. Większość towarzystw proponuje ubezpieczenie na okres 30 dni, które po tym czasie automatycznie wygasa.

 

Poradnik:

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadzwoń do nas:
801 000 000

Lub wypełnij poniższy formularz, a my odezwiemy się do Ciebie!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Agencja Konsultant Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawa przy Al. Wilanowska 212, zwaną dalej „Agencja Konsultant”, w celach marketingowych, w szczególności w celu nawiązania kontaktu oraz przedstawienia oferty, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U z 2002 r., nr 101 poz. 926 z późn. zm.). Podanie danych jest dobrowolne. Ponadto osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz do ich poprawiania, uzupełniania i uaktualnienia.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Agencja Konsultant oraz podmiotów powiązanym kapitałowo z Agencja Konsultant za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Zobacz również: