Uszkodzone koła to z pewnością jedna z najbardziej znienawidzonych przez kierowców awarii. Niestety stan polskich dróg pozostawia wiele do życzenia, w konsekwencji czego przebite dętki, skrzywione felgi i tym podobne uszkodzenia opon nie należą do rzadkości. Zamiast zawsze wozić ze sobą lewarek i męczyć się z wymianą koła, warto się zabezpieczyć na wypadek takich sytuacji. W ofercie ubezpieczycieli znaleźć można dodatkowe ubezpieczenie ogumienia.

Ubezpieczenie opon – kiedy się przyda?

Ubezpieczenia opon oferowane przez towarzystwa ubezpieczeń polskim kierowcom to zazwyczaj dodatkowa usługa assistance, którą dokupić można jako dodatek do OC lub AC. Ubezpieczenie to zapewnia szybką pomoc na drodze w razie awarii ogumienia (np. przebitej opony), wymianę koła na miejscu zdarzenia, odholowanie pojazdu, jeśli sytuacja uniemożliwia wymianę koła, a niekiedy także pokrycie kosztów jego naprawy w warsztacie wulkanizacyjnym.

Ubezpieczenie opon – czy to się opłaca?

Obawiasz się przebicia opony, lecz tak niewielkiej szkody nie chcesz zgłaszać z AC, aby nie tracić wypracowanych zniżek? Nie potrafisz wymienić uszkodzonego koła lub jest to najbardziej znienawidzone przez Ciebie zajęcie na drodze? Jeśli na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, ubezpieczenie opon będzie dla Ciebie dobrą inwestycją.

Koszt składki za ubezpieczenie opon zaczyna się już od kilku złotych. Trzeba jednak pamiętać, że różnice pomiędzy ofertami różnych towarzystw mogą być znaczne i dotyczyć mogą nie tylko ceny, ale również zakresu ochrony.