Zakres ochrony

Ubezpieczenie mieszkaniowe to dobrowolne zabezpieczenie finansowe na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Oprócz samego domu lub mieszkania w budynku wielorodzinnym, przedmiotem ubezpieczenia mogą zostać tzw. ruchomości domowe, czyli przedmioty znajdujące się wewnątrz, m.in. meble, odzież czy sprzęt elektroniczny. Dodatkowym elementem polisy może być także ochrona odpowiedzialności cywilnej mieszkańców oraz szeroki zakres usług assistance domowego.

 

 

Uwaga!

Ubezpieczenia mieszkaniowe można dość elastycznie konstruować, np. poprzez dołączanie dodatkowych elementów polisy. Dzięki temu np. osoby mieszkające w pobliżu wody mogą zdecydować się na ochronę na wypadek powodzi, a mieszkając na parterze można ubezpieczyć szyby przed stłuczeniem wskutek wandalizmu.

 

Przed zakupem polisy należy dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU), aby ustalić, czy oferowana przez dane towarzystwo ochrona na pewno jest wystarczająca. Zgromadzony w obrębie nieruchomości majątek można standardowo chronić:

  • od ognia i innych zdarzeń losowych,
  • od kradzieży z włamaniem i rozboju,
  • od stłuczenia szyb i innych przedmiotów,
  • zniszczenia sprzętu elektronicznego.

 

Na cenę ubezpieczenia mieszkaniowego wpływ ma wiele czynników. Przede wszystkim zależy ona od zakresu wybranej ochrony i sumy ubezpieczenia, wartości i lokalizacji nieruchomości, rodzaju konstrukcji budynku, a także posiadanych zabezpieczeń (m.in. drzwi antywłamaniowe, czujniki dymu, system alarmowy czy domofon z wizjerem).

 

Uwaga!

Podczas zakupu ubezpieczenia należy podać wszystkie posiadane zabezpieczenia zgodnie ze stanem faktycznym. Trzeba z nich również korzystać! Jeśli po włamaniu ubezpieczyciel ustali, że alarm przeciwpożarowy był wyłączony lub drzwi nie zamknięto na wszystkie dostępne zamki, może odmówić wypłaty odszkodowania.

Poradnik:

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadzwoń do nas:
801 000 000

Lub wypełnij poniższy formularz, a my odezwiemy się do Ciebie!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Agencja Konsultant Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawa przy Al. Wilanowska 212, zwaną dalej „Agencja Konsultant”, w celach marketingowych, w szczególności w celu nawiązania kontaktu oraz przedstawienia oferty, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U z 2002 r., nr 101 poz. 926 z późn. zm.). Podanie danych jest dobrowolne. Ponadto osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz do ich poprawiania, uzupełniania i uaktualnienia.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Agencja Konsultant oraz podmiotów powiązanym kapitałowo z Agencja Konsultant za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Zobacz również: