AXA Assistance: sprawdź polisę od touroperatora

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 29.05.2018, w kategorii:

Wraz ze zbliżaniem się sezonu urlopowego eksperci AXA Assistance podpowiadają, na co zwrócić uwagę w ubezpieczeniu turystycznym na wyjazd zagraniczny, sprzedawanym przez biura podróży razem z wycieczką.

Touroperatorzy są prawnie zobowiązani sprzedawać wycieczki turystyczne wraz z polisą kosztów leczenia i NNW wliczoną w cenę oferty. Problematyczny bywa jednak zakres takiej ochrony. Zapisy prawa nakładają na organizatorów wycieczek obowiązek ubezpieczenia bez określania jego warunków. Dla touroperatorów polisa jest elementem podnoszącym cenę wyjazdu, dlatego często oferują oni najniższy zakres ochrony. Na podstawie obserwacji AXA Assistance średnia suma ubezpieczenia kosztów leczenia z biura podróży to około 20 tys. euro plus NNW. Niejednokrotnie suma taka może okazać się zbyt niska, w efekcie czego poszkodowany (w razie wystąpienia nieprzewidzianego zdarzenia, choroby czy wypadku) musiał pokryć część kosztów leczenia z własnej kieszeni.

Polisy z biur podróży zazwyczaj nie zawierają też ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nieszczęśliwych wypadków, powstałych wskutek uprawiania sportów. Warto w takiej sytuacji pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu turystycznym, pozwalającym na rozszerzenie ochrony o wyżej wspomniane opcje.

AXA Assistance radzi kupującym wycieczkę od touroperatora zorientować się w orientacyjnych kosztach leczenia w docelowym kraju podróży. Spytajmy touroperatora o wysokość sum ubezpieczenia KL i NN oraz o sporty objęte ochroną w polisie, a także czy ochronę tę można rozszerzyć.
Gdyby otrzymane informacje na temat zakresu ochrony i sum ubezpieczenia nas nie zadowalały, AXA Assistance radzi wykupić dodatkową polisę turystyczną.

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Być (ubezpieczonym) jak gwiazda? Da się zrobić!

Być (ubezpieczonym) jak gwiazda? Da się zrobić!

Klienci Ergo Hestii mają swojego rzecznika

Klienci Ergo Hestii mają swojego rzecznika

Katastrofa samolotu ubezpieczonego przez Allianz

Katastrofa samolotu ubezpieczonego przez Allianz