Znamy się tylko z widzenia… i czas to zmienić!

Jakub Nowiński Jakub Nowiński
Opublikowano: 31.08.2018, w kategorii:

W tym wydaniu  debiutuje nasza nowa rubryka – wywiady z Waszymi kolegami, Agentami Superpolisy. Dzielmy się naszymi poglądami na ubezpieczenia – to świetna okazja, by sprawdzić jakie rozwiązania stosują inni. Zaczynamy od Pań – w pierwszym odcinku na pytania odpowiadają Agnieszka Wichrowska z Sosnowca, Katarzyna Włoch-Lasoń z Będzina i Ewa Jaruga z Piekar Śląskich. A może właśnie Ty masz do powiedzenia coś naprawdę ciekawego? Czekamy na zgłoszenia kolejnych chętnych!

1. Czy ma Pani w zanadrzu jakąś ciekawą anegdotę związaną z ubezpieczeniami? Np. przypadek klienta, któremu ubezpieczenie pomogło w nieoczekiwanej życiowej sytuacji?

Agnieszka Wichrowska

Stały klient przyszedł w poszukiwaniu najtańszego OC. Kilka dni później ten sam klient wrócił z kawą w podziękowaniu, za to że zaproponowałam mu, aby wraz z polisą dokupił assistance. Okazało się, że krótko po wykupieniu ubezpieczenia wraz z usługą assistance, utknął o drugiej w nocy w Katowicach pod dworcem i właśnie wtedy mógł z niego skorzystać – i był za to bardzo wdzięczny.

Katarzyna Włoch-Lasoń

Pewnego sobotniego poranka odwiedzam moich przyjaciół , a przy okazji również klientów. W domu atmosfera jest napięta. Pies – szczeniak wielkości niewielkiego cielęcia – leży za firanką, udając że go nie ma. Pytam co się stało. Otóż przyjaciół odwiedzili znajomi, którzy zostali na noc. Pod osłoną ciemności „cielę” pożarło okulary gościa. Dodajmy – nowe, z drogimi, specjalistycznymi szkłami. Więc mówię naszej zmartwionej gospodyni, że nic się nie stało, bo ją od takich rzeczy dawno ubezpieczyłam. Zgodnie z moją radą zgłosili szkodę przez internet, załączyli zdjęcia i dowód zakupu. Po 2 dniach od zgłoszenia poszkodowany dostał wypłatę i mógł kupić nowe okulary. Pies ma się dobrze.

Ewa Jaruga

Mama z dzieckiem wnosząc zakupy do domu zatrzasnęła drzwi z kluczami. Dzięki polisie na ubezpieczenie domu skorzystała z pomocy assistance, drzwi zostały otwarte. Druga sytuacja była mniej przyjemna. Chłopak, który był ubezpieczony w szkole (NNW Szkolne) uległ poważnemu wypadkowi, dzięki polisie pomogliśmy uzyskać zaliczkę z odszkodowania, która została przeznaczona na jego dalszą rehabilitację.

2. Proszę dokończyć zdanie: „W ubezpieczeniach najbardziej sobie cenię….”

 Agnieszka Wichrowska

…rzetelność i uczciwość.

 Katarzyna Włoch-Lasoń

…długodystansowe relacje i zaufanie. W dzisiejszej rzeczywistości, gdzie konkurencja jest duża, naszymi atutami może być jedynie ogromna rzetelność, profesjonalizm i chęć służenia pomocą, doradztwem w długim okresie czasu. Ci zaufani klienci dzięki reklamie szeptanej podsyłają nam swoich przyjaciół, rodzinę, współpracowników. Żyjemy w czasach natłoku informacji, trudno się zdecydować na czyjeś usługi dzięki reklamie, banerom itp. Wierzymy w polecenia, doświadczenia naszych znajomych to wciąż w mojej ocenie najskuteczniejsza forma zdobywania nowych Klientów.

 Ewa Jaruga

…elastyczność doboru oferty dla klienta oraz zadowolenie ubezpieczonego.

3. Jakiego rodzaju ubezpieczenia uważa Pani za najbardziej przydatne w praktyce i dlaczego?

Agnieszka Wichrowska

Każde ubezpieczenie jest ważne, moim zdaniem jednak bardzo przydatne jest ubezpieczenie mieszkania. Prawie każdy z nas posiada mieszkanie czy to własne, czy wynajmowane. Nigdy nie wiadomo co może nam się przydarzyć. Począwszy od zalania sąsiadów, po upadek telewizora ze ściany albo rozbicie osłony kominkowej. W takim wypadku polisa mieszkaniowa może oszczędzić nam nerwów i często dużych kwot.

 Katarzyna Włoch-Lasoń

OC w życiu prywatnym. Niby niewielki dodatek do ubezpieczenia nieruchomości, a może być bardzo przydatny. Nigdy nie wiemy na jaki pomysł wpadnie nasza pociecha albo zwierzak, gdy nam znikną z pola widzenia. I nigdy nie wiemy, kiedy nam pęknie 100-litrowe akwarium i zalejemy 2 kondygnacje pod nami. Albo kiedy w tracie jazdy rowerem potrącimy pieszego i potargamy mu piankę do nurkowania… Takie codzienne życie lubi czasem bardzo nas zaskoczyć.

 Ewa Jaruga

Moim zdaniem najlepszą grupą ubezpieczeń, która daje klientowi największą ochronę i spokój, są ubezpieczenia nieruchomości. Dzięki odpowiednio dobranej ofercie, klient może zapewnić sobie pełną ochronę oraz zabezpieczyć swój majątek. Drugą grupą są ubezpieczenia na życie, które zapewniają klientowi i jego rodzinie ochronę życia oraz zdrowia, zabezpieczając przy tym bliskich w razie wypadku lub śmierci. 

JN

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Compensa – o cenach i przyszłości firmy

Compensa – o cenach i przyszłości firmy

Pierwsza w Polsce aplikacja do porównania i zakupu polis

Pierwsza w Polsce aplikacja do porównania i zakupu polis

„Gdy wybierasz się autem na wakacje za granicę” – Gazeta Współczesna

„Gdy wybierasz się autem na wakacje za granicę” – Gazeta Współczesna