Stabilizacja cen OC

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 30.10.2018, w kategorii:

Jak informuje „Rzeczpospolita”, o ile przez kilka ostatnich lat ceny ubezpieczeń OC posiadaczy pojazdów mechanicznych mocno rosły, o tyle w ostatnim czasie odnotowano ich stabilizację.  

Zgodnie z danymi PIU (Polskiej Izby Ubezpieczeń) średnia cena ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych w drugim kwartale tego roku była taka sama jak w analogicznym okresie 2017 roku. Jak podkreśla prezes Izby, Jan Prądzyński, tempo wzrostu cen jest wyraźnie niższe niż uprzednio.

Wprawdzie zakres ochrony w przypadku ubezpieczeń OC ppm. reguluje ustawa, to multiagencja Superpolisa Ubezpieczenia wskazuje, że rozpiętość cenowa pomiędzy najtańszymi i najdroższymi ofertami towarzystw ubezpieczeniowych w poszczególnych miastach mogą sięgać nawet 200 proc. Jakub Nowiński, członek zarządu Superpolisy Ubezpieczenia, podkreśla, że składka ubezpieczenia wynika z wielu parametrów dotyczących zarówno pojazdu, jak i jego właściciela. Do takich czynników należą m. in.: historia szkodowa, pojemność silnika, doświadczenie kierowcy czy wiek samochodu.

Luiza Janota-Głuchowska, dyrektor biura operacyjnej obsługi szkód AXA, zwraca uwagę, że przy wyborze OC ppm. posiadacze aut powinni zwracać uwagę na m.in. opinie o jego likwidacji szkód, a w AC – na postanowienia OWU dotyczące np. udziału własnego. Maciej Krzystoszek, rzecznik Link4, dodaje, że w przypadku posiadaczy wiekowych aut dobrym rozwiązaniem może być autocasco w ograniczonym zakresie, tj. smart casco.

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Bardzo drogie OC w Gdańsku

Bardzo drogie OC w Gdańsku

W planach prawo jazdy i auto? Wydasz 10 tys. zł – Dziennik Zachodni

W planach prawo jazdy i auto? Wydasz 10 tys. zł – Dziennik Zachodni

Czy Bonda stać na ubezpieczenie swoich samochodów?

Czy Bonda stać na ubezpieczenie swoich samochodów?