Aktualności20 lutego 2020

PZU zmienia lokalizację centrali

Centrala Grupy PZU po 20 latach zmienia swój adres. Siedziba zostanie przeniesiona z budynku PZU Tower do nowo budowanego centrum biznesowego – Generation Park. Grupa PZU podpisała list intencyjny ze spółką Skanska, czyli deweloperem biurowca, na 10 lat. Zmiana dzielnicy ze Śródmieścia na Wolę i przeniesienie kilku tysięcy pracowników pochłonie 86 mln zł za, a koszt najmu wyniesie 805 mln zł. Relokacja zaplanowana jest na II kw. 2022 roku.

Decyzja PZU o przeniesieniu do tymczasowej siedziby wynika z faktu, że stary budynek nie ma odpowiedniej technologii i wyposażenia oraz nie spełnia współczesnych standardów biurowych z zakresu ekologii i ergonomii pracy. Jednak istnieje możliwość, że w przyszłości stary budynek PZU zostanie odnowiony i Grupa Ubezpieczeniowa wróci do PZU Tower. Wszystko zależy od tego, jakie decyzje dotyczące warunków zabudowy otrzyma teren, na którym stoi aktualna siedziba firmy.

– Tymczasowa zmiana siedziby centrali PZU to dla nas i naszych pracowników nowe otwarcie. Chcemy przedefiniować myślenie o miejscu pracy zespołu, ponieważ nasze hasło #nowePZU to również nowe myślenie o środowisku zawodowym. Przenosiny będą kolejnym krokiem na drodze do burzenia silosów i budowania przestrzeni przyjaznej dla pracowników oraz ułatwiającej im funkcjonowanie wewnątrz organizacji. Przenosimy się w nowe miejsce, ale docelowo chcemy wrócić na Jana Pawła II 24 – powiedział Paweł Surówka, prezes zarządu PZU.

Ulokowanie siedziby PZU w najbardziej zielonym wysokościowcu w Warszawie pozwoli również na wspieranie strategii firmy, jaką jest „Zielone PZU”.

WT

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy