Blog Ubezpieczeniowy7 listopada 2015

Jak wybrać ubezpieczenie podróżne?

Coraz więcej osób podróżuje, co jest bardzo dobrą zmianą, bo podróże kształcą i poszerzają horyzonty. Jednak jadąc gdzieś, bez względu na to czy naszym celem będzie odległy, egzotyczny kraj, czy znacznie bliższe rejony warto się ubezpieczyć.

                W Polsce opiekę medyczną większość z nas ma za darmo, ale rachunki zza granicy mogą nas zrujnować, a popularna niebieska karta wcale nie gwarantuje nam bezpłatnej opieki medycznej wszędzie. Ratunkiem są prywatne ubezpieczenia medyczne, o które naprawdę warto się zatroszczyć przed wyjazdem.

                Aby wybrać najlepsze ubezpieczenia podróżne, ranking musi zawierać kilka ważnych dla nas kwestii. Są to na przykład cena czy zakres ubezpieczenia, a także wyłączenia. Aby ustalić cenę potrzeba waszych danych  a także tego, do jakiego kraju jedziecie, na jak długo, czy cierpicie na jakąś chorobę, czy będziecie tam uprawiać sport, a może pracować? W praktyce każde towarzystwo wymaga podobnych informacji i na ich podstawie ustali cenę, a także OWU. Zawsze też zaoferuje różne opcje dodatkowe, z których będziemy mogli sobie wybrać te najpotrzebniejsze.

                Nie są to drogie rzeczy, a jednak bardzo przydatne. Możemy na przykład dodatkowo ubezpieczyć swój bagaż, dzięki czemu nie będziemy musieli się zbytnio przejmować jego utratą.  Niezłą sprawą jest też ubezpieczenie się od kosztów odwołania noclegu czy w ogóle całej wycieczki, a nawet biernego uczestnictwa w aktach terroru, co ostatnimi czasy mogłoby okazać się naprawdę przydatne, czego oczywiście nikomu nie życzę, ale jednak takie sytuacje się zdarzają na świecie.

Jeśli chorujemy na jakąś chorobę możemy ubezpieczyć się od zaostrzenia jej objawów. Należy wszakże pamiętać, że każda z opcji dodatkowych wpływa na wysokość naszej składki, wypadałoby więc dość rozsądnie do tego podejść i wybrać te, które mogą okazać się potrzebne.

Trzeba też zwrócić jak zawsze uwagę na wyłączenia. Na przykład ubezpieczyciel nie zwróci nam za zaginione bagaże, które zostawiliśmy bez nadzoru na plaży czy w innym tego typu miejscu, więc nie warto kombinować i postępować nierozważnie. Mimo wszystko dzięki ubezpieczeniu mamy znacznie większe poczucie bezpieczeństwa i pewne obawy z pewnością nie zepsują nam urlopu.

Udostępnij

Tagi

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Blog Ubezpieczeniowy 3 października 2016

Ceny idą w górę, a ubezpieczyciele dalej tracą

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy