Strefa Agenta30 września 2020

Mówi się w branży…

Miniony miesiąc obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Sytuacje na rynku ubezpieczeń skomentowali: Mariusz Kuna, analityk PIU, Franz Fuchs, dyrektor generalny Vienna Insurance Group Polska, Joanna Załęska, dyrektor Biura PPK Compensy Życie oraz Jan Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Mariusz Kuna, analityk PIU, szef działu Zarządzania Informacją Ubezpieczeniową PIU skomentował rozpoczęcie prac nad opracowaniem standardu chmury obliczeniowej dla branży ubezpieczeniowej.

–  Chmura jest stosunkowo nowym narzędziem budowania przewagi konkurencyjnej. Przyniesie duże korzyści i zmieni funkcjonowanie organizacji. Jednak projekt standardu trzeba bardzo skrupulatnie przygotować i zaangażować do niego wiele podmiotów, przede wszystkim przedstawicieli firm, które już korzystają z rozwiązań chmurowych. Udział w pracach nad standardem chmury to ważne doświadczenie dla tych, którzy później będą wdrażać wypracowane teraz rozwiązania.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

Franz Fuchs, dyrektor generalny Vienna Insurance Group Polska skomentował powołanie Marka Gołębiowskiego przez radę nadzorczą Vienna Life TUnŻ na stanowisko członka zarządu odpowiedzialnego za finanse, inwestycje, controlling, sprawozdawczość i księgowość (CFO)

Swoją decyzją rada nadzorcza sfinalizowała proces zmian w składzie zarządu spółki, przed którym stoi zadanie dopasowania strategii działalności spółki do postępującej ewolucji na rynku ubezpieczeń na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym i dynamicznych zmian regulacyjnych, a także dywersyfikacji sieci dystrybucji i oferty produktowej towarzystwa. Panu Gołębiewskiemu gratuluję dalszego zaangażowania w strukturach grupy w Polsce. Wierzę też, że zarządowi spółki w nowym składzie uda się osiągnąć oczekiwany wzrost sprzedaży i jeszcze raz życzę powodzenia oraz wielu sukcesów całemu zarządowi.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

Joanna Załęska, dyrektor Biura PPK Compensy Życie skomentowała problemy związane z wdrożeniem pracowniczych planów kapitałowych (PPK) w firmach.

– Podstawowym celem wdrożenia PPK jest wsparcie pracowników w budowaniu kapitału na przyszłość. Trzeba jednak pamiętać, że pierwszym krokiem jest obowiązkowe wdrożenie i następnie zarządzanie PPK w firmie. W wielu przypadkach obsługą PPK zajmują się zewnętrzne biura księgowe. Z ich punktu widzenia to istotne, aby firmy wybrały oferenta, który służy merytoryczną i technologiczną pomocą, zwłaszcza w „gorącym” czasie uruchomienia PPK.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

Jan Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń skomentował rezultaty finansowe uzyskane przez polski rynek ubezpieczeń w I półroczu 2020 roku.

Na ubezpieczenia wydaliśmy w I półroczu tego roku 31,5 mld zł. To zaledwie o 2% mniej niż przed rokiem. Oznacza to, że mimo pandemii nie rezygnujemy z ochrony ubezpieczeniowej. Jest to szczególnie istotne dziś, kiedy na skutek gorszej sytuacji finansowej szkody ubezpieczeniowe mogą być dla naszych portfeli bardziej dotkliwe niż zazwyczaj.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

JN

Udostępnij

Tagi

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Strefa Agenta 30 maja 2019

MEDIA O NAS – maj 2019

Czytaj dalej
Strefa Agenta 20 stycznia 2017

Zmiany personalne

Czytaj dalej
Strefa Agenta 28 września 2016

Media o nas – Wrzesień 2016

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy