Aktualności31 marca 2016

Tragiczny bilans Wielkanocy na drogach

Policyjne statystyki dotyczące Wielkanocy na polskich drogach pokazują, że tegoroczne święta były bardziej niebezpieczne niż zeszłoroczne i równie tragiczne w skutkach, jak święta w ostatnich latach.

Każdy długi weekend i święta to czas, w którym duża część z nas wsiada do auta i jedzie odwiedzić bliskich. Wzmożony ruch na drogach ma swoje odzwierciedlenie w policyjnych statystykach. 28 zabitych, 315 rannych, 240 wypadków – tak przedstawia się podsumowanie świątecznego weekendu. To wynik plasujący się na drugim miejscu w latach 2012-2016. Gorzej było jedynie w 2014 roku, kiedy to w okresie świąt wielkanocnych doszło do 293 wypadków.

shutterstock_260678753

Porównując liczbę śmiertelnych ofiar drogowych zdarzeń, tragiczniej było jedynie przed dwoma laty, kiedy to podczas świątecznego weekendu zginęły 33 osoby. Ponadto podczas wielkanocnego weekendu w tym roku zatrzymano 1061 nietrzeźwych kierowców. W tym względzie widać nieznaczną poprawę, w poprzednich latach liczba złapanych przez policję kierowców „pod wpływem” była wyższa.

Niestety tragiczny bilans świąt to dowód na to, że Polacy nie wykazują się rozwagą na drodze. Co gorsza brak ostrożności i rozwagi to niestety codzienność, mimo iż media nieustannie nawołują do bezpiecznej postawy za kierownicą. Przed sytuacjami zagrożenia na drodze nie zawsze da się ustrzec, lecz można zapewnić sobie kompleksową ochronę na wypadek nieszczęść na drodze. W obliczu wypadku nieocenioną wartością okazuje się posiadane ubezpieczenie NNW, które polega na ochronie obejmującej życie lub zdrowie ubezpieczonego w czasie podróży samochodem. W przypadku kolizji drogowej często weryfikowana jest przydatność komunikacyjnego ubezpieczenia assistance. Skorzystanie z fachowego wsparcia na miejscu awarii czy wypadku, gdzie pojazd może zostać od razu naprawiony, ewentualnie odholowany do warsztatu, a przy najbardziej czarnym scenariuszu poszkodowanym organizowany jest hotel i transport zastępczy – to jedynie kilka z dostępnych usług pomocowych w ramach samochodowego assistance. Warto więc o odpowiedniej ochronie ubezpieczeniowej pomyśleć zawczasu i wybrać odpowiednie dla siebie zabezpieczenie.

 

PF

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę