Aktualności29 listopada 2016

Poznań, Łódź i Warszawa – w tych miastach OC podrożało najwięcej

Poznań, Łódź i Warszawa to miasta, w których obowiązkowe ubezpieczenie pojazdów jest najdroższe, natomiast w Białymstoku, Gorzowie Wlkp. i Wrocławiu OC zdrożało najmniej – wynika z raportu przygotowanego przez PAP dzięki systematycznie prowadzonym przez naszą multiagencję kalkulacjom.

Tegoroczne podwyżki cen ubezpieczeń komunikacyjnych są kontynuacja trendu wzrostowego, który obserwowaliśmy od początku roku ubiegłego. Obecnie nic nie wskazuje, aby polityka cenowa ubezpieczycieli miała się wyraźnie zmienić. Choć nie jest wykluczone, że dynamika podwyżek nieco osłabnie. Na ewentualną stabilizację cen obowiązkowego dla kierowców ubezpieczenia wpłynąć może głos klientów niechętnie przyjmujących do wiadomości, że za polisę muszą zapłacić sporo więcej.

Dzięki prowadzonym systematycznie kalkulacjom obserwujemy, że od początku roku stawki za OC wzrosły nawet o kilkadziesiąt procent. Co ważne, ceny solidarnie rosną we wszystkich lokalizacjach w Polsce, jednak nie wszędzie skala podwyżek jest taka sama, Od stycznia do listopada tego roku ceny polis OC najbardziej wzrosły w Poznaniu, Łodzi i Warszawie. Najmniej OC podrożało w Białymstoku, Gorzowie Wielkopolskim i Wrocławiu.

Przykład kalkulacji przygotowanych dla przykładowych profili kierowców we wszystkich miastach wojewódzkich dowodzi, że każdy z ubezpieczycieli prowadzi własną politykę cenową, dzięki czemu składki obowiązkowego ubezpieczenia OC nigdy nie rosną w takim samym tempie dla każdego klienta.

Dla kierowców to sygnał, że porównując różne oferty i decydując się na zakup najtańszej z nich będą mogli zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Porównania 30 ofert różnych towarzystw można dokonać korzystając z naszej porównywarki ubezpieczeń.

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy