MÓWI SIĘ W BRANŻY

Jakub Nowiński Jakub Nowiński
Opublikowano: 27.03.2019, w kategorii:

Miniony miesiąc obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Sytuacje na rynku ubezpieczeń skomentowali: dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej PZU Marek Baran, Jarosław Paćko, dyrektor Departamentu Contact Center z Warty, Andrzej Wasilewski, główny akcjonariusz i przewodniczący rady nadzorczej MAK Investments i prezes zarządu MAK Ubezpieczenia, a także Anna Włodarczyk-Moczkowska, prezes zarządu Gothaer TU.

1. Marek Baran, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej w PZU skomentował fakt, że PZU ponownie wesprze Fundację „Maraton Warszawski” i zaangażuje się jako sponsor tytularny w organizację imprezy, która odbędzie się 29 września.

– PZU Maraton Warszawski na stałe wpisał się w kalendarz biegaczy. Jest to jedna z najpopularniejszych imprez maratońskich w Polsce. Cieszę się, że będziemy ponownie współpracować z Fundacją „Maraton Warszawski”. PZU aktywnie działa na rzecz promocji zdrowego stylu życia wśród Polaków. Wcześniej jednak chciałbym zachęcić wszystkich do startu w 14. PZU Półmaratonie Warszawskim.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

2. Jarosław Paćko, dyrektor Departamentu Contact Center z Warty wyjaśnił, dlaczego Warta podjęła testy z klientami dotyczące przyjęcia szkód przy pomocy sztucznej inteligencji.

– Zgłoszenie szkody jest najczęstszym powodem kontaktu klientów z ubezpieczycielem. W większości przypadków polega ono jednak na zebraniu podstawowych i prostych informacji. Warta jest firmą, która stale szuka sposobów na usprawnienie i przyśpieszenie procesów, dlatego zdecydowaliśmy się na wdrożenie sztucznej inteligencji, która ograniczy kolejki do zgłoszenia szkód za pomocą infolinii i odciąży naszych konsultantów. Dzięki temu rozwiązaniu będą oni mieli więcej czasu na kompleksową opiekę nad klientem i skupienie się na ich potrzebach oraz oczekiwaniach dotyczących sposobu rozwiązania ich problemu.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

3. Andrzej Wasilewski, główny akcjonariusz i przewodniczący rady nadzorczej MAK Investments oraz prezes zarządu MAK Ubezpieczenia skomentował fuzję na rynku brokerskim.

– Podjęliśmy wspólnie decyzję o utworzeniu Grupy MAK-STBU i jestem dumny, że będziemy mogli działać jako jedna grupa z firmą o tak wielkiej tradycji i doświadczeniu. Jest to pierwsza od 25 lat tak znacząca fuzja polskich firm brokerskich. Nie ulega wątpliwości, że dzięki połączeniu sił, kompetencji i ambicji będziemy jeszcze dynamiczniej rozwijać usługi na najwyższym poziomie. Szczególną siłę naszej grupy stanowią: profesjonalny zespół brokerów, budowane przez lata know-how i najnowocześniejsze na polskim rynku, autorskie rozwiązania IT.

Źródło: Gazeta  Ubezpieczeniowa

4. Maciej Karasiński od kwietnia obejmie funkcję prezesa Aviva PTE. Jego nominacja jest efektem złożenia rezygnacji (ze skutkiem od końca marca) dotychczasowego prezesa, Michała Herbicha.

– Bardzo dziękuję Michałowi Herbichowi za ostatnie dwa lata zarządzania naszym PTE i jego wkład w budowę silnej i stabilnej firmy, w tym wdrożenie dyrektywy Solvency II i budowanie modelu wewnętrznego. Maciejowi Karasińskiemu gratuluję i życzę pomyślności w nowej roli – powiedział Adam Uszpolewicz, prezes Avivy w Polsce i przewodniczący rady nadzorczej Aviva PTE.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

5. Anna Włodarczyk-Moczkowska, prezes zarządu Gothaer TU skomentowała przedłużenie kadencji dotychczasowego zarządu spółki na kolejnych pięć lat i poszerzeniu jego składu o Marka Gołębiewskiego, który będzie odpowiadać za likwidację szkód, operacje, obsługę klienta oraz IT.

– Cieszę się, że grupa VIG doceniła efekty naszych działań i uwierzyła w nasz potencjał. Witamy Marka Gołębiewskiego w zespole. Przed Gothaer TU nowe wyzwania i projekty. Jestem przekonana, że zespół im podoła.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

JN

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

OC już nie drożeje, ale również nie stanieje

OC już nie drożeje, ale również nie stanieje

Podwyżka OC po nowym roku?!

Podwyżka OC po nowym roku?!