Strefa Agenta27 marca 2019

MÓWI SIĘ W BRANŻY

Miniony miesiąc obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Sytuacje na rynku ubezpieczeń skomentowali: dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej PZU Marek Baran, Jarosław Paćko, dyrektor Departamentu Contact Center z Warty, Andrzej Wasilewski, główny akcjonariusz i przewodniczący rady nadzorczej MAK Investments i prezes zarządu MAK Ubezpieczenia, a także Anna Włodarczyk-Moczkowska, prezes zarządu Gothaer TU.

1. Marek Baran, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej w PZU skomentował fakt, że PZU ponownie wesprze Fundację „Maraton Warszawski” i zaangażuje się jako sponsor tytularny w organizację imprezy, która odbędzie się 29 września.

– PZU Maraton Warszawski na stałe wpisał się w kalendarz biegaczy. Jest to jedna z najpopularniejszych imprez maratońskich w Polsce. Cieszę się, że będziemy ponownie współpracować z Fundacją „Maraton Warszawski”. PZU aktywnie działa na rzecz promocji zdrowego stylu życia wśród Polaków. Wcześniej jednak chciałbym zachęcić wszystkich do startu w 14. PZU Półmaratonie Warszawskim.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

2. Jarosław Paćko, dyrektor Departamentu Contact Center z Warty wyjaśnił, dlaczego Warta podjęła testy z klientami dotyczące przyjęcia szkód przy pomocy sztucznej inteligencji.

– Zgłoszenie szkody jest najczęstszym powodem kontaktu klientów z ubezpieczycielem. W większości przypadków polega ono jednak na zebraniu podstawowych i prostych informacji. Warta jest firmą, która stale szuka sposobów na usprawnienie i przyśpieszenie procesów, dlatego zdecydowaliśmy się na wdrożenie sztucznej inteligencji, która ograniczy kolejki do zgłoszenia szkód za pomocą infolinii i odciąży naszych konsultantów. Dzięki temu rozwiązaniu będą oni mieli więcej czasu na kompleksową opiekę nad klientem i skupienie się na ich potrzebach oraz oczekiwaniach dotyczących sposobu rozwiązania ich problemu.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

3. Andrzej Wasilewski, główny akcjonariusz i przewodniczący rady nadzorczej MAK Investments oraz prezes zarządu MAK Ubezpieczenia skomentował fuzję na rynku brokerskim.

– Podjęliśmy wspólnie decyzję o utworzeniu Grupy MAK-STBU i jestem dumny, że będziemy mogli działać jako jedna grupa z firmą o tak wielkiej tradycji i doświadczeniu. Jest to pierwsza od 25 lat tak znacząca fuzja polskich firm brokerskich. Nie ulega wątpliwości, że dzięki połączeniu sił, kompetencji i ambicji będziemy jeszcze dynamiczniej rozwijać usługi na najwyższym poziomie. Szczególną siłę naszej grupy stanowią: profesjonalny zespół brokerów, budowane przez lata know-how i najnowocześniejsze na polskim rynku, autorskie rozwiązania IT.

Źródło: Gazeta  Ubezpieczeniowa

4. Maciej Karasiński od kwietnia obejmie funkcję prezesa Aviva PTE. Jego nominacja jest efektem złożenia rezygnacji (ze skutkiem od końca marca) dotychczasowego prezesa, Michała Herbicha.

– Bardzo dziękuję Michałowi Herbichowi za ostatnie dwa lata zarządzania naszym PTE i jego wkład w budowę silnej i stabilnej firmy, w tym wdrożenie dyrektywy Solvency II i budowanie modelu wewnętrznego. Maciejowi Karasińskiemu gratuluję i życzę pomyślności w nowej roli – powiedział Adam Uszpolewicz, prezes Avivy w Polsce i przewodniczący rady nadzorczej Aviva PTE.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

5. Anna Włodarczyk-Moczkowska, prezes zarządu Gothaer TU skomentowała przedłużenie kadencji dotychczasowego zarządu spółki na kolejnych pięć lat i poszerzeniu jego składu o Marka Gołębiewskiego, który będzie odpowiadać za likwidację szkód, operacje, obsługę klienta oraz IT.

– Cieszę się, że grupa VIG doceniła efekty naszych działań i uwierzyła w nasz potencjał. Witamy Marka Gołębiewskiego w zespole. Przed Gothaer TU nowe wyzwania i projekty. Jestem przekonana, że zespół im podoła.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

JN

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Strefa Agenta 16 listopada 2015

Terroryzm, a ubezpieczenia

Czytaj dalej
Strefa Agenta 30 sierpnia 2016

Media o nas – Sierpień 2016

Czytaj dalej
Strefa Agenta 19 kwietnia 2018

3… 2… 1… No to RODO!

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę