W okresie Wszystkich Świętych na drogach niebezpiecznie

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 31.10.2016, w kategorii:

Każdego roku w okolicy Wszystkich Świętych policja organizuje „akcję znicz”, której celem jest zapewnienie płynności, ale przede wszystkim bezpieczeństwa w rejonach cmentarzy oraz na drogach dojazdowych do nich. O tym, że w tym czasie na drogach jest szczególnie niebezpiecznie przekonuje także Warta, która na dowód podaje statystki zgłoszeń szkód komunikacyjnych.

Warta opublikowała statystyki pokazujące, że w ubiegłym roku w trakcie trzech dni weekendu Wszystkich Świętych liczba zgłoszeń szkód komunikacyjnych z tytułu OC i AC w skali całego kraju była o prawie jedną piątą wyższa niż tydzień wcześniej. Z danych wynika także, że w okresie tego święta niemal we wszystkich województwach znacznie częściej dochodzi do wypadków i kolizji drogowych. W porównaniu ze zwykłym weekendem w niektórych regionach kraju ubezpieczyciel odnotował wzrost sięgający 80%.

Co więcej, liczba szkód zgłoszonych do towarzystwa z całego kraju podczas ubiegłorocznego okresu Wszystkich Świętych, była o 19% wyższa niż w przypadku weekendu poprzedzającego święto. Niechlubnymi rekordzistami zestawienia były województwa lubelskie i zachodniopomorskie. W tych regionach łączna liczba zgłoszonych zdarzeń była wyższa o odpowiednio 54 i 51%.

Główną przyczyną wypadków drogowych jest świąteczny pośpiech, brawura i niebezpieczne manewry kierowców, których korki czy problemy z parkowaniem potrafią wyprowadzić z równowagi. Dlatego warto wyjechać odpowiednio wcześniej i zachować spokój.

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Koniec wojny cenowej

Koniec wojny cenowej

Załóż zimówki, bo będzie kłopot

Załóż zimówki, bo będzie kłopot

Konkurencja cenowa w OC się nie kończy

Konkurencja cenowa w OC się nie kończy