Czy warto wykupić ubezpieczenie laptopa?

            Przenośne komputery są stosunkowo bardzo trudnym obiektem do ubezpieczenia, gdyż bardzo trudno je porównać jako produkty finansowe. Zaraz po

Damian Sałkowski Damian Sałkowski
Opublikowano: 27.11.2015, w kategorii:

            Przenośne komputery są stosunkowo bardzo trudnym obiektem do ubezpieczenia, gdyż bardzo trudno je porównać jako produkty finansowe. Zaraz po kupnie wiele osób zastanawia się, czy w ogóle potrzebuje takiej polisy skoro ma gwarancję od producenta. Warto jednak pamiętać o tym, że taka gwarancja nie chroni naszego sprzętu absolutnie przed wszystkim. Jeżeli już zdecydowaliśmy się, że chcemy objąć ochroną nasz sprzęt, to następnie trzeb znaleźć odpowiednią ofertę.

            Zapomnijcie o tym, że gwarancja uchroni wasz sprzęt przed wszelkim złem, bo to nieprawda. Standardowa gwarancja pozwala zazwyczaj usunąć jedynie te awarie, które powstały bez udziału użytkownika komputera. Laptop jest urządzeniem przenośnym, przez co bywa narażony na bardzo wiele różnych niebezpieczeństw. Sprzedawcy często oferują wydłużenie lub rozszerzenie gwarancji, lecz jest to zazwyczaj bardzo nieopłacalne i w niewielkim stopniu poprawia bezpieczeństwo sprzętu.

            Ciekawą alternatywą dla ubezpieczenia laptopa może być ubezpieczenie mieszkania, gdyż będzie ono obejmować również wszystkie urządzenia elektroniczne w domu. Jednakże w takiej sytuacji, nasz sprzęt będzie chroniony tylko i wyłącznie, kiedy przebywa w domowym zaciszu. Z natury notebook jest urządzeniem przenośnym, więc takie wyjście również nie zapewnia 100% bezpieczeństwa.

            Kto powinien w ogóle zainteresować się kupnem takiej polisy? Przede wszystkim osoby, które wykorzystują notebooka na co dzień do swojej pracy, jest ich głównym narzędziem rozrywki, ich sprzęt kosztował bardzo dużo i ewentualne dokładanie do interesu nie bardzo jest dla nich ciekawą wizją przyszłości. Nie kierujmy się jedynie ceną ubezpieczenia, lecz dobrze przeanalizujemy jego warunki, aby dobrze przekonać się o tym, od czego tak naprawdę będzie ubezpieczony nasz sprzęt. Jak jednym zdaniem można określić najlepszą polisę dla laptopa? Musi to być umowa, która w razie ewentualnych wypadków pozwoli nam na szybkie przywrócenie stanu urządzenia sprzed wystąpienia szkody. Zasada praktycznie taka, jak w przypadku ubezpieczenia OC.

Polecane wpisy z tej kategorii

Mogą spodobać Ci się również

Stabilizacja cen nie dotyczy szkodowych kierowców

Stabilizacja cen nie dotyczy szkodowych kierowców

BLS: sytuacja rok po wprowadzeniu systemu

BLS: sytuacja rok po wprowadzeniu systemu

KNF podsumował 2014 rok

KNF podsumował 2014 rok