PZU konsoliduje sektor bankowy

30 maja PZU podpisał przedwstępną umowę nabycia akcji Alior Bank, na mocy której zakupi 25% akcji banku. Ubezpieczyciel zapowiada, że

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 05.06.2015, w kategorii:

30 maja PZU podpisał przedwstępną umowę nabycia akcji Alior Bank, na mocy której zakupi 25% akcji banku. Ubezpieczyciel zapowiada, że transakcja jest początkiem konsolidacji w sektorze bankowym z jego udziałem.

Wielokrotnie podkreślaliśmy, że jednym z naszych kluczowych celów jest budowanie wartości Grupy PZU dla akcjonariuszy. Możliwości znaczącego wzrostu na rynku ubezpieczeniowym są obecnie mocno ograniczone, stąd inwestycja PZU w aktywa bankowe. Bardzo się cieszę, że możemy dziś ogłosić, że to PZU, mocny, polski inwestor nabył akcje Alior Banku. Wielokrotnie podkreślałem, że PZU jest zainteresowany udziałem w takich przedsięwzięciach na rynku kapitałowym, które przy odpowiednim poziomie bezpieczeństwa przyniosą ponadprzeciętne zyski naszym właścicielom – powiedział Andrzej Klesyk, prezes PZU.

fot. PZU podpisał przedwstępną umowę nabycia akcji Alior Bank.

Z oficjalnej wypowiedzi Przemysława Dąbrowskiego, członka zarządu PZU, wiadomo, że ubezpieczyciel nie wyklucza kolejnych przejęć pakietów akcji banków, w których uczestniczyć będą inni partnerzy. Planowana konsolidacja sektora bankowego ma przyczynić się do stworzenia banku, który znalazłby się w piątce największych w Polsce pod względem wielkości aktywów. Jak podaje agencja informacyjna Reuters, PZU już złożyło kolejną ofertę zakupu.

Lider polskiego rynku ubezpieczeń ma być jednym z podmiotów zainteresowanych akcjami Raiffeisen Polbanku.

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Media o nas – wrzesień 2017

Media o nas – wrzesień 2017

MÓWI SIĘ W BRANŻY

MÓWI SIĘ W BRANŻY

Dokąd zmierza PZU Życie?

Dokąd zmierza PZU Życie?